poniedziałek, 03 maj 2021 16:36

Zła obecność

Napisał

Nieustannie czułam w życiu obecność czegoś złego. Po raz pierwszy miałam takie odczucie w wieku 6 lat. Bałam się tego, ale trwało to tylko przez jeden wieczór.

W wieku 9 lat przystąpiłam do Pierwszej Komunii Świętej. Nie miałam żadnych problemów z tym sakramentem. Od tamtego czasu – czyli od kilkunastu lat – zasadniczo nie chodziłam do kościoła. W konsekwencji bardzo rzadko przystępowałam do sakramentów. Jeśli już przystępowałam do spowiedzi, to odbywałam ją świętokradzko, ponieważ zatajałam pewien grzech ciężki. Dodam, że nie miałam kontaktu z okultyzmem, a ponadto nie słyszałam, żeby ktoś w rodzinie zajmował się magią bądź wróżbiarstwem.
Jakiś czas temu ponownie pojawiło się odczucie czegoś złego. Niestety, trwa ono do dzisiaj. Początkowo nie wywoływało to we mnie lęku, jednak teraz chwilami boję się. Razem z tym odczuciem zła pojawiła się we mnie nienawiść do wszystkich i wszystkiego, co święte. Wydawało mi się nawet, że Bóg jest zły. To coś, co mi towarzyszyło, namawiało mnie do złego, np. żebym skrzywdziła kogoś fizycznie lub psychicznie, a nawet zamordowała.
Często zdarzały mi się ataki złości. Odnosiłam wrażenie, że ktoś chce mną manipulować. Pojawiły się też koszmarne sny. Od kilku lat budził mnie ze snu czyjś dotyk na ramieniu. Nie wiem, co to było, ale wiem, że było to złe. Po przebudzeniu bardzo wyraźnie czułam koło siebie czyjąś obecność.
Jednego razu zdobyłam się na odwagę i postanowiłam zapytać, kim to coś jest. Nie dostałam odpowiedzi. Natomiast zaczęłam odczuwać jeszcze większy lęk.

Redakcja

Redakcja strony internetowej


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • literaturoznawca zajmująca się szczególnie średniowieczem i okresem nowożytnym. Propagatorka osoby św. Józefa Moscati

  • kapłan diecezji kaliskiej. Doktor teologii dogmatycznej na podstawie pracy Udział świętego Józefa w dziele zbawczym Boga. Obecnie administrator parafii Świętego Andrzeja w Tursku

  • redaktor tygodnika
    „Echo Katolickie”

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem