czwartek, 03 czerwiec 2021 13:59

Kathleen E. Quasey: Przez o. Rookey’a działało boskie tchnienie Ducha Świętego

Napisał

Całe życie o. Petera Mary Rookey’a było naznaczone niezwykłą cudownością. Gdy w dzieciństwie oślepiła go eksplozja petardy, Pan Bóg przywrócił mu wzrok. Po latach sam o. Rookey otrzymał wielki charyzmat uzdrawiania. Posługiwał nim przez wiele lat, pomagając tysiącom chorych na duszy i na ciele z całego świata. Świadkiem niesamowitych dzieł o. Rookey’a była amerykańska pisarka Kathleen E. Quasey. Przeczytaj wywiad z autorką jego najnowszej biografii Uzdrowiciel dusz.

Towarzyszyłaś Ojcu Rookey’owi w jego wielu podróżach. Która z tych podróży była najbardziej pamiętna, szczególna?

Kathleen E. Quasey: Wszystkie podróże były wyjątkowe i pozwalały mi głębiej poznać o. Rookey’a. Wszędzie gdzie pojechaliśmy, nagle pojawiali się ludzie i prosili o jego błogosławieństwo, a on ofiarował swoje błogosławieństwo także wielu innym, do których był przyciągany z nieznanych powodów.
W 2006 roku podczas pielgrzymki do Betanii w Wenezueli, gdzie znajduje się sanktuarium oraz dom mistyczki i stygmatyczki Marii Esperanzy, miało miejsce kilka znaczących wydarzeń. Podczas plenerowej koncelebrowanej mszy, w której uczestniczył o. Rookey, duży niebieski motyl wyleciał z dżungli dokładnie w momencie konsekracji Eucharystii. Przeleciał dokładnie nad ołtarzem, zawrócił, następnie przeleciał obok ludzi, po czym zniknął z powrotem w dżungli. Błękitny motyl jest symbolem Ducha Świętego i Matki Bożej. Ludzie cieszyli się, ponieważ nie widzieli takiego motyla od ponad roku.
O. Rookey odprawiał mszę oraz nabożeństwo o uzdrowienie w klasztorze augustianek rekolektek od Serca Jezusa w Los Teques. W kościele jest obecna krwawiąca Hostia. Cud eucharystyczny zdarzył się po raz pierwszy podczas mszy 8 grudnia 1991, w klasztorze w Betanii. Jego ekscelencja biskup Pio Bello Ricardo zatwierdził cud eucharystyczny. Krew została zidentyfikowana jako ludzka, z grupy AB+, podobnie jak krew z całunu turyńskiego, a także krew z krwawiącej Hostii w Lanciano we Włoszech. Cud eucharystyczny w Lanciano po raz pierwszy miał miejsce w 750 roku. O. Rookey często mówił o cudownie krwawiących hostiach o grupie krwi AB+. Cudowna Eucharystia w Los Teques emanowała mocą, która była namacalna. Niektórych ludzi przenikała, kiedy przechodzili przed hostią.

Redakcja

Redakcja strony internetowej


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem