wtorek, 30 wrzesień 2014 21:26

Klub 33

Napisał

 

 

 

W historii Kościoła można również dostrzec pewną nieprzypadkową zbieżność. Przynajmniej osiem wyjątkowych kobiet umarło w wieku 33 lat. W grupie tej znajdują się: Katarzyna ze Sieny, Domenica Lazerri, Maria Baouardy, Lou ise Lateau, Józefa Menendez, Marie Rose Ferron, Faustyna Kowalska i Teresa Musco.

 

Były one charyzmatyczkami, mistyczkami i wizjonerkami, które umarły w opinii świętości, a większość z nich została kanonizowana lub beatyfikowana przez Kościół. Łączyło je to, że posiadały dar zewnętrznych lub wewnętrznych stygmatów, wiążących się z łaską duchowego i cielesnego udziału w przeżywaniu Męki Pańskiej. Śmierć w trzydziestym trzecim roku życia jest wyraźnym znakiem opatrznościowym. Według chrześcijańskiej tradycji jest to tzw. wiek Chrystusowy, wiek, w którym umarł Jezus z Nazaretu. Nietrudno zrozumieć szczególne znaczenie tej liczby.

 

Można bez przesady stwierdzić, że 33 lata życia to znak, przez który Bóg potwierdził całkowite zjednoczenie tych kobiet z Chrystusem. Nie należy jednak z tego powodu lekceważyć misji pozostałych stygmatyków, którzy odchodzili do wieczności w zdecydowanie późniejszym wieku. Kobiety takie, jak Anna Katarzyna Emmerich, Teresa Neumann czy Marta Robin z całą pewnością należą do tego samego mistycznego grona. Podobnie jak do „Klubu 27” można przypisać miliony ludzi żyjących w jego duchu.

 

Damian Dorn

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:15
Redakcja

Redakcja strony internetowej


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • doktor patrologii, dominikanin, egzorcysta archidiecezji lubelskiej

  • adiunkt w katedrze Teologii Moralnej i Ekumenicznej KUL, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu

  • monfortanin, rekolekcjonista, katecheta, kapelan w Akademii Wojskowej w Zagrzebiu. Posługuje w Legionie Maryi. Koordynator archidiecezjalny Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem