wtorek, 02 wrzesień 2014 13:09

Pallotti jakiego nie znamy

Napisane przez

 

Wincenty Pallotti urodził się w Rzymie 21 IV 1795 r. Na kształtowanie jego religijności głęboki wpływ miała matka. Zdobył wyższe wykształcenie ukończone doktoratami z filozofii i teologii. Całkowite oddanie się Chrystusowi wpływało na dynamizm i owocność jego życia. Ten Apostoł Rzymu pozostawił po sobie głęboki ślad jako nauczyciel i duszpasterz, wytrawny mówca, kaznodzieja i ceniony spowiednik, założyciel wspólnot życia konsekrowanego. Organizował szkoły wieczorowe, cechy rzemieślnicze, a nawet inicjował spółki kredytowe. Istotą jego zaangażowania było budowanie mostów między księżmi i laikatem, dlatego powołał do życia w 1835 r. Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego. Pallotti jako niestrudzony promotor misji zmarł 22 I stycznia 1850 roku.

 

Pallotti a egzorcyzmy

 

W roku otrzymania święceń prezbiteratu (1818) założył wraz z kilkoma pasjonatami Unione antidemoniaca – związek do walki z Szatanem, którego celem było przede wszystkim zwalczanie tego, co obraża chrześcijańską skromność. Uzyskał na to papieskie błogosławieństwo. Wincenty uważał, że egzorcyzmy powinny być otoczone szczególną czcią, ponieważ często były praktykowane przez Syna Bożego. Doceniał wartość sakramentaliów, przekonany o ich skuteczności w osłabianiu działania złych duchów. Już w wieku 33 lat był cenionym w Rzymie egzorcystą. W tej posłudze przykładał wielką wagę do ścisłego stosowania kryteriów uznanych przez Kościół, m.in. w sprawie odróżniania choroby od opętania. 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:17

Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • specjalizuje się w duchowości karmelitańskiej, szczególnie w dziełach św. Teresy od Jezusa jako współtłumacz i komentator poprzez konferencje, rekolekcje i wykłady.

  • kapłan Archidiecezji Warszawskiej, profesor zwyczajny i kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, laureat Nagrody Ratzingera 2014

  • egzorcysta diecezji lwowskiej na Ukrainie

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem