wtorek, 02 wrzesień 2014 13:09

Pallotti jakiego nie znamy

Napisane przez

 

Wincenty Pallotti urodził się w Rzymie 21 IV 1795 r. Na kształtowanie jego religijności głęboki wpływ miała matka. Zdobył wyższe wykształcenie ukończone doktoratami z filozofii i teologii. Całkowite oddanie się Chrystusowi wpływało na dynamizm i owocność jego życia. Ten Apostoł Rzymu pozostawił po sobie głęboki ślad jako nauczyciel i duszpasterz, wytrawny mówca, kaznodzieja i ceniony spowiednik, założyciel wspólnot życia konsekrowanego. Organizował szkoły wieczorowe, cechy rzemieślnicze, a nawet inicjował spółki kredytowe. Istotą jego zaangażowania było budowanie mostów między księżmi i laikatem, dlatego powołał do życia w 1835 r. Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego. Pallotti jako niestrudzony promotor misji zmarł 22 I stycznia 1850 roku.

 

Pallotti a egzorcyzmy

 

W roku otrzymania święceń prezbiteratu (1818) założył wraz z kilkoma pasjonatami Unione antidemoniaca – związek do walki z Szatanem, którego celem było przede wszystkim zwalczanie tego, co obraża chrześcijańską skromność. Uzyskał na to papieskie błogosławieństwo. Wincenty uważał, że egzorcyzmy powinny być otoczone szczególną czcią, ponieważ często były praktykowane przez Syna Bożego. Doceniał wartość sakramentaliów, przekonany o ich skuteczności w osłabianiu działania złych duchów. Już w wieku 33 lat był cenionym w Rzymie egzorcystą. W tej posłudze przykładał wielką wagę do ścisłego stosowania kryteriów uznanych przez Kościół, m.in. w sprawie odróżniania choroby od opętania. 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Asyryjczyk pochodzący z Syrii, profesor UAM i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, jeden z kilku osiadłych w Polsce użytkowników języka syriackiego, tłumacz języka arabskiego

  • biblista, członek Instytutu Nauk Biblijnych, rektor Wyższej Szkoły Teologicznej w Wiedniu, egzorcysta archidiecezji wiedeńskiej

  • psycholog o specjalizacji wychowawczej i sportowej, publicystka, autorka książki „Psychologia jak religia. Religia jak psychologia”

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions