wtorek, 03 czerwiec 2014 21:52

Pogłębienie relacji z Bogiem

Napisał

 

 

Spotkałem w życiu wielu szlachetnych ludzi pragnących zbliżyć się do Boga. Wielu z nich mówiło o trudności, której doświadczają, a którą określali jako „milczenie Boga”. Zapewne towarzyszyło im nieuświadomione oczekiwanie, by Bóg uczynił w ich życiu coś spektakularnego, na miarę przymierza na górze Synaj, aby uwiarygodnić swoje istnienie.

 

Jednak Bóg zwykle nie działa w taki sposób i nie ucieka się do teatralnych gestów. Bóg oczekuje, że obdarzymy Go miłością i że będziemy tę miłość okazywać, co oznacza, iż nasze uczucia do Niego nie mogą być pasywne. Mamy zabiegać o Boga w taki sam sposób, w jaki zabiegamy o kochane osoby. Przedstawiam poniżej kilka praktyk, nieuszeregowanych w porządku ważności, które mogą być pomocne w zbliżeniu do Boga.

Rozpocznij od słuchania Go

 

Wiary nie osiąga się podczas krótkiego kursu w dwunastu krokach. Nie jest ona także zadaniem matematycznym, które wymaga „rozwiązania”. Wiara to relacja miłości. To tak, jak w przypadku małżonków – najważniejsza rzecz to być obecnym i słuchać, co wymaga czasu i skupienia. Jeśli niecierpliwość i pozorna uwaga nie zdają egzaminu wobec współmałżonka, to dlaczego miałyby być skuteczne wobec Boga?

Pielęgnuj ciszę

 

Jeśli nasz świat jest pełen zgiełku i fajerwerków, niczego nie usłyszymy. C.S. Lewis zwykł mawiać, że hałas to muzyka piekieł. Atrakcje, którym decydujemy się ulegać, odciągają nas od głównych pytań w życiu: Dlaczego tu jesteśmy? Jaki sens ma moje życie? Czy istnieje Bóg, a jeśli istnieje, kim jest i czego ode mnie oczekuje?

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:20
Abp Charles J. Chaput OFM Cap.

 Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem