wtorek, 03 czerwiec 2014 21:52

Pogłębienie relacji z Bogiem

Napisał

 

 

Spotkałem w życiu wielu szlachetnych ludzi pragnących zbliżyć się do Boga. Wielu z nich mówiło o trudności, której doświadczają, a którą określali jako „milczenie Boga”. Zapewne towarzyszyło im nieuświadomione oczekiwanie, by Bóg uczynił w ich życiu coś spektakularnego, na miarę przymierza na górze Synaj, aby uwiarygodnić swoje istnienie.

 

Jednak Bóg zwykle nie działa w taki sposób i nie ucieka się do teatralnych gestów. Bóg oczekuje, że obdarzymy Go miłością i że będziemy tę miłość okazywać, co oznacza, iż nasze uczucia do Niego nie mogą być pasywne. Mamy zabiegać o Boga w taki sam sposób, w jaki zabiegamy o kochane osoby. Przedstawiam poniżej kilka praktyk, nieuszeregowanych w porządku ważności, które mogą być pomocne w zbliżeniu do Boga.

Rozpocznij od słuchania Go

 

Wiary nie osiąga się podczas krótkiego kursu w dwunastu krokach. Nie jest ona także zadaniem matematycznym, które wymaga „rozwiązania”. Wiara to relacja miłości. To tak, jak w przypadku małżonków – najważniejsza rzecz to być obecnym i słuchać, co wymaga czasu i skupienia. Jeśli niecierpliwość i pozorna uwaga nie zdają egzaminu wobec współmałżonka, to dlaczego miałyby być skuteczne wobec Boga?

Pielęgnuj ciszę

 

Jeśli nasz świat jest pełen zgiełku i fajerwerków, niczego nie usłyszymy. C.S. Lewis zwykł mawiać, że hałas to muzyka piekieł. Atrakcje, którym decydujemy się ulegać, odciągają nas od głównych pytań w życiu: Dlaczego tu jesteśmy? Jaki sens ma moje życie? Czy istnieje Bóg, a jeśli istnieje, kim jest i czego ode mnie oczekuje?

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:20
Abp Charles J. Chaput OFM Cap.

 Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • egzorcysta diecezji wileńskiej

  • Uwielbiany przez parafian i wiernych z całej Polski ks. Michał Olszewski już od małego chłopca miał ambicję, aby zostać kimś ważnym. Tak, jak większość młodzieńców w jego wieku początkowo zajął się uprawianiem sportu, w tym sztuk walki. W tym ostatnim osiągnął duży sukces - czarny pas. Powołanie kapłańskie poczuł nieco później, przystąpił do sakramentu i jak sam twierdzi, porzucił ścieżkę zła. Skończył właśnie ósmą klasę, kiedy na pielgrzymce do Częstochowy poznał osoby duchowe, które zainspirowały go do zmian. Był to pamiętny rok 1997, kiedy Polskę nawiedziła klęska żywiołowa - powódź. Dzisiaj uzdrawia wiernych przed modlitwę i spowiedź. 

    Ksiądz Michał Olszewski bardzo chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi sytuacji wiernych w dobie koronawirusa. Według duchownego ta nowa zastała rzeczywistość jest wielką próbą dla katolików na całym świecie. W te dni warto na nowo postawić sobie pytania dotyczące swojego posłuszeństwa wobec Boga i kierować się miłością do bliźniego. Podkreśla również, że najważniejsze jest troszczenie się o zdrowie własne i swoich najbliższych oraz porzucenie egoizmu.

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem