wtorek, 26 listopad 2013 15:09

Moim pragnieniem jest...

Napisane przez Justyna Grzyb
Kiedy w Polsce piętnastoletnia Helenka Kowalska marzyła o wstąpieniu do klasztoru, nie przypuszczając nawet, że jako siostra Faustyna otrzyma misję bycia Sekretarką Miłosierdzia Bożego, we Francji skromna hiszpańska zakonnica, siostra Józefa Menéndez, już spisywała orędzie Jezusa o Jego Miłosierdziu.

 

Józefa Menéndez urodziła się w Madrycie 4 lutego 1890 roku. Mając zaledwie 11 lat, w dzień Pierwszej Komunii Świętej, ofiarowała się Jezusowi i przyrzekła Mu: zachowam zawsze cnotę dziewictwa i nie będę miała innego pragnienia nad to, by podobać się Panu Jezusowi, a obawiać się będę jedynie tego, by Go nie zasmucać.

 

Pierwszym jej spowiednikiem i kierownikiem duchowym był jezuita José María Rubio, który został kanonizowany w Madrycie 4 maja 2003 roku przez papieża Jana Pawła II. Wiedział, że Józefę pociągał kult Serca Jezusa, a mimo to podpowiedział jej wstąpienie do Sióstr Wynagrodzenia. Rezygnując zatem z zaproszenia do Karmelu i bycia karmelitanką, posłuszna ojcu duchownemu, rozpoczęła życie zakonne u Wynagrodzicielek Serca Maryi...

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:28

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • doktor teologii dogmatycznej KUL

  • lekarz, doktor medycyny, etyk, teolog. Publikuje w czasopismach naukowych zagadnienia ze styku medycyny, filozofii i teologii. Zajmuje się neurologicznymi kryteriami śmierci człowieka. 2012-16 był wykładowcą teologii moralnej i bioetyki na Angelicum w Rzymie. Główne książki: Medycyna na krawędzi (2011), Człowiek umiera tylko raz (2013)

  • były instruktor karate combat (trzeci dan)

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions