czwartek, 03 czerwiec 2021 15:28

Święta ofiara satanizmu. Błogosławiona Siostra Maria Laura Mainetti

Napisał

6 czerwca 2021 odbędzie się beatyfikacja Siostry Maintetii, męczennicy za wiarę, zamordowanej brutalnie oraz rytualnie przez trzy nastoletnie satanistki.

Siostra Maria Laura Mainetti urodziła się 20 sierpnia 1939 roku w Lecco. Była zakonnicą należącą do Zgromadzenia Córek Krzyża, w którym pracowała jako nauczycielka. 6 czerwca 2000 roku została zamordowana w Chiavennie „z nienawiści do wiary”, co udało mi się udowodnić, jako oficjalnemu i głównemu ekspertowi od spraw demonologii w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożej, Siostry Marii Laury Mainetti.

Ewangeliczne zwycięstwo nad złem

Problem nie dotyczy jednak tylko pobożnej zakonnicy, która osiągnęła moralne zwycięstwo nad złem, modląc się za młode morderczynie i przebaczając im głośno w samym momencie śmierci. Chodzi tu także o problem postępowania dziewczyn i ich uwikłania w ideologie satanizmu, co stało się przyczyną tragedii.
„Ta męczeńska śmierć była ukoronowaniem jej całego życia oddanego wiernie służbie Bogu – powiedziała Radiu Watykańskiemu Francesca Consolini, postulatorka w procesie beatyfikacyjnym. – Siostra Laura zginęła, ponieważ nie potrafiła i nie chciała odmówić prośbie o pomoc od dziewczyny, która opowiedziała jej o swoich trudnościach (była to jednak perfidna pułapka – AP). Nie podejrzewała złej woli. Wyszła z domu i poszła pomagać. Robiła to zgodnie ze swoją życiową dewizą, że trzeba się spalać dla innych. Chciała być aktywną i uważną obecnością, aby być zawsze dyspozycyjną dla potrzebującej młodzieży. Mówiła, że największym darem jest odkrycie Chrystusa w drugim człowieku i dlatego nie należy nakładać ograniczeń na miłość i hojność. Ona jest naszą świętą z sąsiedztwa, jedną z wielu, których nie zauważamy w codziennym zabieganiu. Dewiza ‘Spotykam Boga tak, jak Maryja spotkała Słowo’, to klucz do całego jej życia – powiedziała papieskiej rozgłośni Francesca Consolini.
Postulatorka procesu, podkreśliła również, że paradoksalnie to zeznania oprawczyń przyczyniły się do otwarcia procesu beatyfikacyjnego. Mówiły, że wstrząsem było dla nich to, że gdy zadawały jej dziewiętnaście morderczych ciosów, to siostra się za nie modliła i szeptała słowa przebaczenia.
Jak już pisała kilka lat temu Aleksandra Zapotoczny w swojej książce Atak szatana (aktualnie wznowionej i rozszerzonej, powtórnie wydanej w maju 2021 roku), „dzisiaj w zakonnej rodzinie zamordowanej siostry nie ma miejsca na smutek. Jej altruistyczna postawa i męczeńska śmierć wnoszą do Kościoła i pokazują światu wzór przebaczenia, dowodząc, że zło można przemienić w dobro. Siostra Mainetti – jeśli taka będzie wola Boża – poprzez swoje męczeństwo dołączy do grupy kobiet i mężczyzn zamordowanych z powodu swoich przekonań religijnych, in odium fidei – z nienawiści do wiary”. Ta wola Boża się spełniła. I Chwała Bogu za to.

ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • profesor nauk teologicznych, egzaminator prosynodalny, rekolekcjonista

  • Reporter, eseista, dziennikarz, producent i publicysta Grzegorz Górny jest założycielem znanego katolickiego kwartalnika “Fronda”, w którym pełni także funkcję redaktora naczelnego. Od wielu lat zaangażowany jest w produkcję wielu cykli telewizyjnych na takich stacjach jak TVP1, TVP2, TVP Polonia i TVP Historia. Książki, które wyszły spod jego pióra, tłumaczone są na wiele języków (m.in. angielski, bułgarski, słoweński i węgierski) i zyskują popularność na całym świecie. Grzegorz Górny został odznaczony Rycerskim Krzyżem Zasługi przez prezydenta Węgier. Jego felietony ukazują się regularnie na stronie internetowej portalu wPolityce.pl, gdzie dzieli się ze swoimi czytelnikami przemyśleniami dotyczącymi  m.in. sytuacji politycznej w Polsce i na świecie, a także porusza tematy związane z kościołem katolickim. Obecnie prowadzi także Klub Trójki na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

    Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów branży dziennikarskiej, księgarskiej i filmowej. Wśród jego najważniejszych statuetek wyróżnić można np. nagrodę SDP im. J. Zielińskiego, Grand Press i Feniksa.

  • psycholog, psychoterapeuta, superwizor, prowadzi warsztaty i terapię dla osób świeckich, duchownych i konsekrowanych

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem