czwartek, 03 czerwiec 2021 15:23

Chrońmy się w ramionach Boga!

Napisał

„Źle jest człowiekowi samemu”, bo został stworzony do wspólnoty. Jego pierwszym środowiskiem jest rodzina, ona ma największy wpływ na kształtowanie osobowości. Stąd troska Pana, by w niej było jak najwięcej Bożego czynnika, czyli miłości („Bóg jest miłością”). Pierwszym zadaniem małżonków, potem rodziców, jest tę troskę przejąć, współpracować z nią i przekazywać potomkom. Jest to odpowiedź na potworne ataki nienawiści i wszystkie plany destrukcji tego wspaniałego dzieła Bożego.
Stójmy na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Inaczej wszystkie dobrodziejstwa cywilizacji nie będą miały sensu.
Doświadczani atakami piekła, chrońmy się w ramionach Boga, a konkretnie w Kościele Chrystusowym. W nim znajdziemy pomoc do wytrwania w godności dzieci Bożych nawet za najwyższą cenę.
Widząc początki tyranii w narzucaniu obcych i nienaturalnych zasad życia w każdej dziedzinie, sami nie wpadajmy w taki fanatyzm. Dbajmy o oczyszczenie i pogłębienie swojej wiary, ale też walczmy o własną godność i jej fundament.
Brońmy rodziny! Brońmy życia! Brońmy wiary! Brońmy wolności!

ks. Marian Rajchel

egzorcysta, kierownik duchowy, rekolekcjonista, wykładowca psychologii, społecznik, organizator przemyskiej katolickiej rozgłośni radiowej „Ave Maria


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

  • historyk i teolog sztuki, autor licznych publikacji oraz recenzji teatralnych i filmowych

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem