niedziela, 03 luty 2013 19:03

Ojciec Pio - człowiek z krwi i kości

Napisał

Święty Ojciec Pio był wyjątkowo pokornym uczniem Jezusa; niezgłębioną tajemnicą pozostanie dla nas doświadczenie, jakiemu został poddany: Nie znam jednak powodu, dla którego Bóg dopuszcza to wszystko na mnie i dotychczas nie ulitował się nade mną i nie uwolnił mnie od tego. Tylko to wiem, że On nie działa bez celu i że wszystko ma swój najświętszy sens i pożytek dla naszej duszy – pisał w jednym z listów. Pokładał ufność w Panu i drżał tylko o to, żeby jego ludzka wola wytrzymała zsyłane przez Boga próby. Na tej ziemi nikt nie jest wolny – powiedział kiedyś dziennikarzowi; inna jego wypowiedź pozwoli nam lepiej pojąć kwestię zależności wolnej woli i posłuszeństwa Bożemu wezwaniu: Nadal mam stanowczą wolę, aby być ślepo posłuszny, lecz obawiam się jakiegoś niespodziewanego ruchu mego serca, które może pozwolić sobie, by zostało porwane, podczas gdy moja stłumiona wola nie nadmienia o tym fakcie. Z niezwykłą cierpliwością znosił wszystkie ataki Szatana i akty ludzkiej głupoty, zazdrości czy zaślepienia. Niezachwianie powierzał się Bogu i kierownictwu duchowemu, co w końcu przyniosło zadziwiające owoce Miłosierdzia Bożego...

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:13
Wojciech Łapiński

Wieloletni redaktor portalu publicystycznego i informacyjnego Prawica.net. Publikował w "Najwyższym Czasie!", "Opcji na Prawo", "Buncie Młodych Duchem", "Miesięczniku Egzorcysta". W wolnym czasie lubi dobrą książkę i spacery z psem. Częstochowianin z wyboru.

Najnowsze od Wojciech Łapiński

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

  • psycholog, terapeuta, kierownik Zakładu Psychologii AWF w Warszawie, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

  • Filozof i socjolog. Uprawia personalizm społeczny w ujęciu E. Mouniera.

Już 41 pozycji


Powered by JS Network Solutions