środa, 02 październik 2019 12:40

Mateusz z Agnone. Pokorny pogromca szatana

Napisał

Takim niezwykłym wyjątkiem jest pewien włoski zakonnik, którego śmiało nazwać można prawdziwym pogromcą szatana i niestrudzonym pomocnikiem wszystkich, walczących z diabłem.

Tragiczny wypadek

Ojciec Mateusz urodził się w Agnone we Włoszech w rodzinie Lollich, którzy mieli trzy córki, ale pragnęli mieć również syna. Długo oczekiwali na męskiego potomka, który w końcu przyszedł na świat w 1563 roku. Rodzice nadali mu imię Prospero. Był dzieckiem skromnym i bardzo zdolnym. Dobrze się uczył i szybko opanował łacinę. Sam robił sobie ołtarzyki w domu, przy których często klękał i się modlił.

Szczęśliwe dzieciństwo skończyło się w wieku jedenastu lat. Wtedy to zdarzył się tragiczny wypadek. Prosper spotkał się z kolegą, który wykradł rodzicom pistolet i pokazał go przyjacielowi. Ten wziął na chwilę broń do ręki, która była dla niego ciekawostką i przez przypadek nacisnął na spust. Pistolet był naładowany, wystrzelił, a kula trafiła w szyję kolegi. Prosper był przerażony. Uciekł najpierw do lasu, potem do domu, gdzie wszystko opowiedział rodzicom. Tymczasem postrzelony chłopiec zmarł w ramionach matki. Zdążył jeszcze powiedzieć, kto był sprawcą.

Ojciec Prospera świadomy odpowiedzialności karnej, a także prawdopodobnej zemsty z rąk rodziny zabitego, ukrył syna pod podłogą, a następnie kazał mu uciekać jak najdalej od domu.

Jerzy Adam Świdziński

autor książek, publicysta.

Najnowsze od Jerzy Adam Świdziński


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem