wtorek, 10 kwiecień 2018 21:17

Udział Polski w największej z łask?

Napisał

Co mówi proroctwo o iskrze, która wyjdzie z Polski? Czy istnieją jakieś powody szczególnego umiłowania i niezwykłego wybrania naszej ojczyzny przez Boga? Czy mamy jakieś cechy, których inne narody nie posiadają?

Teologia naucza, że największą łaską, jaka dotknęła świat, jest wcielenie i – konsekwentnie – odkupienie, czyli to, że Bog stał się człowiekiem w łonie Maryi i dzięki Jej „fiat” (niech mi się stanie). Łaska wcielenia, przez ktorą Syn Boży dla nas i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba, stała się udziałem ludzkości dzięki Maryi. Stąd Jej największa rola w historii. Maryja – jak uczy św. Ludwik Maria Grignion de Montfort – jest doskonałym kanałem łaski spływającej z nieba na ziemię. A my, jako naród, trwając przy Niej, mamy szansę otrzymywać od Boga nieustannie łaskę po łasce. To pietas mariana – pobożność maryjna, ktora jest „życiem po Bożemu jak Maryja”.

Cud paruzji

Jest jeszcze inna łaska, którą możemy porównać z maryjną łaską wcielenia i odkupienia. To łaska paruzji, czyli powtórnego przyjścia Chrystusa na świat. Bóg zwinie księgę dziejów i zakończy czas historii. To wydarzenie jest może nawet „większe” niż owo wspomniane największe w dziejach świata. Oznacza bowiem zebranie wszystkich owoców odkupienia i ostateczne przedłożenie ich Bogu Ojcu.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions