wtorek, 10 kwiecień 2018 21:03

Niebo opowiada o mijsi Polski

Napisał

Jak wyglądają Boże zapowiedzi, których przedmiotem jest przyszłość naszej Ojczyzny? Czy proroctwa o Polsce są spójne? Budzą lęk czy nadzieję? Skąd przychodzą? Z dalekich czasów czy ze współczesności? Z naszych ziem czy z obcych krajów? Jak je rozumieć? I wreszcie – czy mamy prawo w nie wierzyć?

Część naszych narodowych dziejów znamy. To wydarzenia, które już się dokonały: wpisały w historię świata, dotykając pokoleń naszych przodków. Ta część polskich dziejów jest dumna i tragiczna, pełna chwały i krwi. Nieprzypadkowo jest to nasza historia. Przecież tu nic nie dzieje się przypadkiem. Mogliśmy narodzić się w Szwajcarii, Norwegii, Jemenie, na Zakaukaziu czy na Syrii, ale z odwiecznego postanowienia woli Stwórcy przyszliśmy na świat właśnie w Polsce. Trzeba odczytywać drogowskazy, które Bóg stawia na naszej drodze. Wymaga to wysiłku: ruszenia naprzód jedynym prawdziwym szlakiem… Wymaga dobywania wiedzy – Bożej wiedzy o naszej zawsze warunkowej przyszłości, która jest dla nas wielkim, intrygującym znakiem zapytania.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • egzorcysta diecezji wileńskiej

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

  • historyk i teolog sztuki, autor licznych publikacji oraz recenzji teatralnych i filmowych

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions