wtorek, 27 luty 2018 16:52

Matka Boża ze Wzgórza

Napisał

Według legend w górzystej krainie Lenola, przez którą biegnie „królewska droga Rzymian” – Via Appia – Ewangelię mieli głosić sami św. Piotr i św. Paweł. Zasiane ziarno Dobrej Nowiny w tym rejonie wydało stokrotne owoce: już w pierwszym stuleciu pojawiły się tam liczne wspólnoty chrześcijańskie.

W chwili wybuchu prześladowań przez cesarza Decjusza ludzie ci byli gotowi oddać życie za wiarę. Prześladowanie tych, którzy – jak głosił dekret cesarski – byli wini wszelkiego zła, jakie spadło na imperium – przypominało nieustanną obławę. Na jej skutek w tym rejonie Lacjum zginęło kilka tysięcy uczniów Pańskich.

Niektórzy chrześcijanie schronili się w pobliskich górach. Jedna z takich grup schroniła się na wzgórzu Lenola, skalistym i dzikim, i zamieszkała w jaskini ukrytej wśród drzew i krzewów. Opodal zbudowali małą kaplicę, umieszczając na jej ścianie wizerunek Madonny z Dzieciątkiem. Niestety, rzymscy żołnierze przeczesujący teren, natknęli się na grotę, w której żyli Honoriusz, Livio i inni chrześcijanie. Zabili ich wszystkich i odeszli, pozostawiając ich ciała niepogrzebane.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 51 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions