sobota, 01 czerwiec 2013 19:53

Wielkie dzieła Małej Arabki

Z Karmelu w Betlejem, gdzie w prezbiterium kościoła spoczywają doczesne szczątki bł. Mariam, ze zdumieniem patrzymy na życie i duchowość Małej Arabki, beatyfikowanej 13 XI 1983 roku przez Jana Pawła II. Podczas 33‑letniego życia doświadczyła ona niemal każdej formy nadprzyrodzonych darów Bożych i wielu odmian cierpienia.

 

Mariam Baouardy urodziła się 5 I 1846 roku w Abellin w Galilei, w ubogiej rodzinie katolickiej obrządku grecko‑melchickiego. Dla rodziców, którzy stracili już dwunastu synów, zmarłych w wieku niemowlęcym, była darem od Boga, wybłaganym za wstawiennictwem Matki Bożej podczas pielgrzymki do Betlejem. Wcześnie osierocona i rozdzielona z młodszym bratem, w wieku trzech lat trafiła pod opiekę stryja. Nie otrzymała żadnego wykształcenia, była analfabetką.

Jako 13‑latka, zgodnie ze zwyczajem, została przyrzeczona za żonę krewnemu stryja. Sprzeciwiła się stanowczo tej decyzji, pragnąc należeć jedynie do Boga. Stryj ukarał dziewczynkę, kierując ją do pracy ze służącymi, którym polecił surowo ją traktować. Wkrótce Mariam uciekła z domu stryja i ruszyła na poszukiwanie brata.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:45

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions