sobota, 01 lipiec 2017 15:41

Niezwykłe spotkanie masona z ks. Orione

Napisane przez ks. Leszek Kromka FDP

Alessandro Fortis, premier Włoch, zmarł w Rzymie 4 grudnia 1909 r. Przed śmiercią powiedział do swojej córki Marii: Jestem w zgodzie z Bogiem i ludźmi. Mam, córko, spokojne sumienie. Umieram spokojny. Gdy Fortis oddawał swoją duszę Bogu, był z Nim pojednany przez posługę ks. Orionego.

W bogatej w wydarzenia historii życia ubogiego księdza z Pontecurone Alojzego Orionego (1882-1940) nie brakowało spotkań oddziałujących w wyjątkowy sposób na innych. Dla Kościoła i papieża ks. Orione był gotowy poświęcić swe życie. Napominał swych zakonników (założył zgromadzenia zakonne Małego Dzieła Boskiej Opatrzności i Małych Sióstr Misjonarek Miłosierdzia), że musi ich ożywiać duch Kościoła. W jednym z listów pisał do nich: Miłość do papieża jest naszą świętą miłością, to nasze powołanie, to nasze Credo, to całe nasze życie. W papieżu my widzimy Chrystusa, naśladujemy Chrystusa, kochamy Chrystusa. Papież to nie tylko zwierzchnik Kościoła – to ojciec, nauczyciel i obrońca depozytu wiary. Ale dla ks. Orionego to zbyt mało. Dlatego podkreślał, że Ojciec Święty to Chrystus żyjący dzisiaj. Wskazywał też na cel zgromadzenia: ponieważ papież ma wielu nieprzyjaciół, stąd potrzebna jest jego obrona na wszelkie możliwe sposoby, by przynieść pociechę Namiestnikowi Jezusa. Masoneria dzisiaj – pisał ks. Orione – dokłada wszelkich starań by upokorzyć Kościół; niestety wielu naszych jest ospałych. Będzie nas mało, ale możemy coś uczynić. Przynajmniej damy pociechę sercu papieża.

Nawrócenie w obliczu śmierci

Gorliwość w pełnieniu miłosierdzia wyczerpała fizycznie organizm ks. Orionego. Jednocześnie jego nieustanne zjednoczenie modlitewne z Bogiem wypraszało przemianę serc dla najbardziej poranionych i oddalonych. Dla ks. Orionego liczył się każdy człowiek, którego można było doprowadzić do Chrystusa. Taka niezwykła przemiana serca nastąpiła m.in. w życiu Alessandra Fortisa, premiera rządu włoskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions