poniedziałek, 31 październik 2016 23:22

Maryja i muzułmanie

Napisane przez Abp Fulton J. Shenn

Maryja jest dla muzułmanów prawdziwą Sayyidą, czyli Panią. W islamskim credo z Maryją mogłaby jedynie konkurować Fatima, córka proroka Mahometa. Po śmierci Fatimy Mahomet napisał o niej: Będziesz najbardziej błogosławioną z kobiet w Raju, po Maryi.

 

Jedyną znaczącą religią, która powstała po chrześcijaństwie, jest islam. Ponieważ jego początki sięgają VII wieku, islam mógł połączyć w sobie elementy chrześcijaństwa, judaizmu oraz obyczaju właściwego Arabii. Islam przyjmuje doktrynę jedności Boga, Jego majestatu i mocy stwórczej i w części wykorzystuje ją do odrzucenia Chrystusa, Syna Boga. Błędnie interpretując pojęcie Trójcy, Mahomet uczynił Jezusa prorokiem, głoszącym jego przyjście, podobnie jak dla chrześcijan Izajasz i Jan Chrzciciel są prorokami zapowiadającymi nadejście Chrystusa.

Nienawiść do chrześcijaństwa

Muzułmanie zostali kiedyś powstrzymani w pobliżu miasta Tours, a jakiś czas później u bram Wiednia. Niewiele brakowało, a Chrześcijańska Europa Zachodnia doznałaby zagłady z rąk mahometan. Również Kościół w północnej Afryce został niemal całkowicie zniszczony przez muzułmańską ekspansję, która w dzisiejszych czasach znowu się nasila Jeśli islam jest herezją, jak uważa Hilaire Belloc, jest to jedyna herezja, która nigdy nie przygasła. Inne herezje przechodziły fazę ożywienia, a później, po śmierci lidera, ulegały degeneracji, przeradzając się w bliżej nieokreślony ruch społeczny. W przeciwieństwie do nich w islamie obserwujemy tylko tę pierwszą fazę. Nigdy nie zmniejszyła się liczba wiernych i nie słabła żarliwość ich wiary. Dzieło misyjne Kościoła wobec tej grupy wydawało się nieskuteczne, ponieważ dotychczas muzułmanie byli nienawracalni. Przejście wyznawcy Mahometa na chrześcijaństwo byłoby porównywalne do sytuacji, w której chrześcijanin zostałyby żydem.

Wyznawcy islamu wierzą, że otrzymali pełne i ostateczne objawienie oraz że Chrystus był jedynie prorokiem zapowiadającym przyjście Mahometa – ostatniego prawdziwego proroka. Obecnie nienawiść muzułmanów wobec Zachodu zaczyna być nienawiścią wobec samego chrześcijaństwa. Politycy jeszcze nie dopuszczają tej myśli, jednak wciąż istnieje poważne zagrożenie, że doczesna potęga islamu powróci i odrzuci hegemonię Zachodu który przestał być chrześcijański, ugruntowując swoją pozycję jako potężna, antychrześcijańska siła o globalnym zasięgu. Pisarze muzułmańscy zwykli mówić: Kiedy szarańcza oblega rozległe kraje pogrążone w ciemności, niesie na swych skrzydłach arabskie słowa „Jesteśmy zastępami Boga, każdy z nas ma 99 jajek jeśli mielibyśmy ich 100 zniszczylibyśmy świat ze wszystkim, co się na nim znajduje”.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2016 10:15

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • socjolog, adiunkt w Katedrze
    Nauk Społecznych
    Uniwersytetu Medycznego
    w Poznaniu

  • filozof, wydawca, publicysta, autor ponad 50 książek. Zajmuje się zagrożeniami dla człowieka, wiary, Kościoła i Polski. Prowadzi też Akademię Dobrych Manier

  • dziennikarz, autor książek, reportaży i słuchowisk o Janie Pawle II

Już 49 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions