niedziela, 02 październik 2016 22:34

Nienawiść szatana do rodziny

Małżeństwo i rodzina stanowią dziś jedyny balast, który nie pozwala przewrócić do góry nogami świata tradycyjnych wartości i chrześcijańskiej kultury. To rodzina w formie, w jakiej została ustanowiona przez Boga (Siostra Łucja), stoi na przeszkodzie zbudowania „nowego ładu”.

Ten nowy porządek został nazwany przez kard. Josepha Ratzingera marzeniem diabła, czekającego na chwilę, by jako Antychryst przejąć władzę nad całym światem. Szatanowi w opanowaniu świata przeszkadza jeszcze tylko chrześcijańska rodzina. Tak twierdzi m.in. kard. Carlo Caffarra, który donosi, że wizjonerka Siostra Łucja wysłała mu pewien list. Jej głos stanowi potwierdzenie nauki ostatnich papieży.

Papież rodziny

Był 29 maja 1994 r. W połowie ogłoszonego przez Kościół Roku Rodziny Jan Paweł II po raz pierwszy po bolesnym złamaniu panewki biodrowej odmawia z wiernymi modlitwę Anioł Pański. Mówi o swoim cierpieniu: Zrozumiałem, że muszę poprowadzić Kościół w trzecie tysiąclecie przez modlitwę, przez różne inicjatywy, ale zobaczyłem, że to nie dość: Kościół musi być poprowadzony przez cierpienie, przez zamach sprzed 13 laty i przez tę nową ofiarę. Dlaczego teraz – dopytuje papież – dlaczego w tym roku, dlaczego w Roku Rodziny? Właśnie dlatego, że rodzina jest zagrożona, że rodzina jest przedmiotem ataków. Papież musi być przedmiotem ataków, musi cierpieć, aby każda rodzina na świecie mogła zobaczyć, że istnieje, że tak powiem, wyższa Ewangelia: Ewangelia cierpienia, która przygotowuje przyszłość, trzecie tysiąclecie rodzin, każdej rodziny i wszystkich rodzin. Kilka miesięcy później, kiedy Jan Paweł II wspominał zamach, dodał istotną uwagę: W dniu 13 maja 1981 r., w tym bardzo szczególnym dniu, powstała Papieska Rada do spraw Rodziny. Ojciec Święty wskazał, że nieprzypadkowo jego cudowne ocalenie w dniu 13 maja 1981 r. nakłada się na początek działalności urzędu watykańskiego, którego wyłącznym zadaniem jest obrona i promowanie rodziny. Jakby Bóg chciał mu powiedzieć przez tę zbieżność dat: Teraz najważniejszym polem walki o zbawienie ludzkości jest rodzina Tak właśnie odczytał to św. Jan Paweł II. Jeszcze tego samego roku poprosił kard. Carla Caffarrę o utworzenie Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

Ostatnio zmieniany wtorek, 04 październik 2016 20:22
dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions