środa, 01 czerwiec 2016 07:39

Objawienia w Salcie

Napisał

Pewnego dnia Maria Livia usłyszała wewnętrzny głos. Potem wyznała, że był on najpiękniejszy, nieziemski, zmieniający serce. Głos powiedział: Jestem Matką Bożą. Tak zaczęły się rozmowy Marii Livii z Maryją.

W 1990 r. w Argentynie w prowincji Salta miał miejsce początek objawień Matki Bożej. Wizjonerką była Maria Livia Galliano Obeid, kobietazamężna od 20 lat, matka 3 dzieci.

Niewykorzystana szansa?

Początkowo Maria Livia nikomu nie mówiła o tym, co stało się jej udziałem. Myślała, że to objawienie jest darem przeznaczonym dla niej samej, a inni ludzie być może także doświadczają tego samego, co ona, ale nic o tym nie mówią. Uważała, że byłoby nierozsądne dzielić się z pozostałymi swoją tajemnicą, skoro jest ona czymś zupełnie prywatnym i nie ma znaczenia dla innych. Nie dało się jednak ukryć tego, że jej serce przemieniało się. W Marii Livii coraz wyraźniej zadomowił się wielki pokój i nieopisana radość. Ludzie dostrzegali tę zmianę, ale nie znali jej źródła. W końcu wizjonerka wyznała prawdę mężowi i starszej córce. Potem o swych doświadczeniach opowiedziała rodzicom i rodzeństwu. Zaś 10 lat po rozpoczęciu objawień zdecydowała się upublicznić swe przeżycia. Bo taki był nakaz Maryi. Znamienne, że ostatnią dekadę XX w., szczególnie jej początkowe lata, cechują wyjątkowe objawienia. Na chwilę znika wszechobecna dotąd dominanta „apokaliptyczna”. Ustają słowa pełne ostrzeżeń i przestróg. Wydaje się, że zachowanie świata od groźby III wojny światowej, jak się pojawiła m.in. w 1985 r., a potem przemiany, które zaowocowały pokojowym demontażem komunizmu w Związku Radzieckim w latach 1989-1991, stanowiły znak Bożej łaski, a tym samym szansę, by pójść w nowym kierunku, ku „wiośnie chrześcijaństwa”, ku „cywilizacji miłości”. We wspomnianym okresie objawienia zdają się zawierać wskazówki, w jaki sposób ludzkość może przekroczyć próg nadziei, wejść na drogę pokoju, poznać dzień triumfu Boga w świecie. Być może objawienia w Salcie były właśnie takie: miały przemienić Marię Livię, a wraz z nią jej rodzinę, potem zaś wpłynąć na życie coraz szerszego kręgu ludzi. Być może znalibyśmy owoce tej cichej, nadprzyrodzonej interwencji, choć nigdy nie poznalibyśmy ich źródła. Tymczasem na progu nowego millenium świat odrzucił Bożą szansę. W tym czasie zmienia się ton nauczania papieża Jana Pawła II. Zmieniają się też treści objawień. Dnia 13 czerwca 1995 r. po raz pierwszy padają słowa wskazujące na zmarnowanie przez ludzi bezprecedensowego czasu łaski. Maria Livia otrzymuje przesłanie: Świat ani razu nie zapytał o powód moich łez podczas męki i o to, dlaczego tyloma gorzkimi łzami moja Matka zapłaciła za odkupienie. W tym czasie wizjonerka zaczyna mistycznie uczestniczyć w bólu Męki Pańskiej. Z wolna wracają dawne tematy, jakie były obecne w poprzednich objawieniach Maryjnych. Czy ćwierć wieku temu ludzkość nie wykorzystała szansy na nawrócenie?

Ostatnio zmieniany środa, 01 czerwiec 2016 08:45
dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 55 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions