poniedziałek, 01 czerwiec 2015 07:52

Recepta na cuda

Napisane przez Piotr Brzozowski

Dlaczego dzisiaj nie widzimy wokół siebie cudów czynionych przez chrześcijan? 2000 lat temu uczniowie Jezusa rozpoznawali je bez problemu. Co się w nas zmieniło od tego czasu?

 

Opowieść o niezwykłych dziełach Jezusa Chrystusa niejednemu z nas wydaje się nieprawdopodobna. Nawet jeśli jesteśmy praktykującymi chrześcijanami, być może zdarzyło się nam myśleć w ten sposób: szkoda, że nie urodziłem się w Palestynie około 2000 lat temu, może wówczas spotkałbym Jezusa. Miałbym okazję być jednym z tych, którzy mogli doświadczyć Jego boskiej mocy na własnej skórze. O tak! Chciałbym, żeby Jezus dotknął i uzdrowił także i mnie! Niestety, dzisiaj nie jest to już możliwe…

 

Cuda Jezusa…

Jeśli dokładnie prześledzimy zapiski ewangelistów, z pewnością zauważymy coś, co być może dotychczas umknęło naszej uwadze. Okazuje się, że Jezus chętnie dzielił się swoją mocą czynienia cudów. I to nie tylko z wąskim gronem apostołów. W Ewangelii według św. Łukasza czytamy, że wysłał On aż 72 uczniów, aby rozeszli się po okolicy, głosząc Dobrą Nowinę. Na odchodne polecił im: Uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże (Łk 10, 9). O wiele bardziej przełomowe jest odkrycie, że cudowne działanie Jezusa i Jego uczniów objawiało się również po wniebowstąpieniu Chrystusa. Wedle relacji św. Jana Ewangelisty sam Jezus tuż przed odejściem z tego świata zapewniał apostołów: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię (J 14, 12-14). Podobny opis znajdujemy w zakończeniu Ewangelii według św. Marka: Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie (Mk 16, 17-18).

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:33

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


LAB

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 46 pozycji


Powered by JS Network Solutions