poniedziałek, 04 maj 2015 21:10

Złodziej objawień. Historia interwencji nieba w Gietrzwałdzie

Napisał

         W 1877 r. na Warmii trwał mroczny czas Kulturkampfu, walki z polską mową i Kościołem. Wtedy stanęła wśród mieszkających tam ludzi Matka Najświętsza. Nie tylko podkreśliła prawdziwość wiary katolickiej, ale potwierdziła też prawo Polaków do własnego języka i ojczyzny. W Gietrzwałdzie Maryja przemówiła po polsku.

 

     Wcześniej objawiała się na polskich ziemiach wielokrotnie, zwłaszcza w XVII wieku. Jednak w latach nasilonych interwencji z nieba na maryjnej mapie Kościoła pojawił się Gietrzwałd. Od tamtego czasu czczono w Gietrzwałdzie piękny wizerunek Matki Bożej – Królowej niebios, Pani aniołów. Jest to jedyne uznane przez Kościół „polskie” objawienie Najświętszej Maryi Panny. Pierwsze trzy spotkania zostały naznaczone obecnością aniołów. Ale w późniejsze dwa, które okażą się nieprawdziwe, wejdzie inny duch – niepodlegający Bogu w świętym posłuszeństwie, anioł upadły.

Na początku milczenie

     Wszystko zaczęło się bardzo zwyczajnie. Jedenastoletnia Justyna Szafrańska wraz z matką wracała z kościoła. Mimo słabych zdolności udało się jej zdać ostatni egzamin z katechizmu i została dopuszczona do Pierwszej Komunii Świętej. Nagle zatrzymała się. Czekajcie no, matulu, aż zobaczę, co to takiego białego jest na drzewie – powiedziała, widząc jakąś dziwną jasność. Dziewczynka podeszła bliżej do rosnące go przy świątyni klonu i ujrzała Matkę Bożą na złotym tronie. Maryja milczała. Była niewymownie piękna i –    na co dziewczynka zwróciła uwagę – miała długie, rozpuszczone włosy. Nagle do Królowej dołączył mały aniołek, ubrany w złotą sukienkę. Ukłonił się przed swoją Panią, jakby zachęcając Ją do powrotu, Ta zaś rzeczywiście wstała i uniosła się do nieba.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 19:35
dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions