Numer 25 (wrzesień 2014)

Klątwy

 

 

 1. Artur Winiarczyk, Warto posłuchać Inkwizytora
 2. Grzegorz Kasjaniuk, Czy artyście wszystko wolno? 
 3. Ks. Andrzej Grefkowicz, Jak pokonać skuteczność magii?
 4. Słowo niesie dobro lub zło. Z ks. Edmundem Szaniawskim MIC, wieloletnim egzorcystą w Licheniu rozmawia Artur Winiarczyk 
 5. O fałszywej przepowiedni, która stała się klątwą 
 6. Ojciec Michaił, Zawsze stójmy blisko Krzyża! 
 7. Dr Jadwiga Zięba, Pallotti jakiego nie znamy 
 8. Dr Wincenty Łaszewski, Kamienna Madonna z Andów
 9. Jerzy Adam Świdziński, Święta Pulcheria - Cesarska obrończyni Kościoła 
 10. Świadectwo Pauliny - Aniołowie są wśród nas 
 11. Grzegorz Górny, Feministka w służbie totalitaryzmu 
 12. Przegląd mediów
 13. Ks. prof. Krzysztof Guzowski, Jak rozumieć przekleństwo biblijne 
 14. Dorota Mazur, Pismo Święte o klątwach 
 15. Ks. prof. Marek Chmielewski, Błogosławieństwo
 16. O. dr hab. Jerzy Skawroń OCarm, Klątwy, uroki, przekleństwa
 17. Czarna deska jak okno do nieba. Z Mateuszem Środoniem, pisarzem ikon, rozmawia Tomasz Rowiński 
 18. Prof. Stephen Barr, Przypadek według planu 
 19. Dr Roman Zając, Szatan oszczerca człowieka prawego
 20. Jezus zwyciężył - Szatan pokonany. Relacja 
 21. Juliusz Gałkowski o książce Od adoracji do ewangelizacji

 

Ten i inne numery do kupienia w naszym sklepie internetowym.

Jest już też dostępna wersja cyfrowa

 

Klątwy, uroki, czary, przekleństwa, zaklinanie i przepowiadanie przyszłości – to nie arsenał wyjęty z muzeum słownictwa czy zakurzonego archiwum – pisze redaktor naczelny we wprowadzeniu do wrześniowego wydania Miesięcznika Egzorcysta.

 

Jak zaradzić temu zjawisku? Jak w ogóle rozumieć przekleństwo? Jakie kroki przedsięwziąć? Przede wszystkim należy podjąć misję ewangelizacyjną i systematycznie podnosić świadomość religijną. Dlatego tematem przewodnim tego numeru są klątwy i przekleństwa.

 

Ksiądz Andrzej Grefkowicz egzorcysta archidiecezji warszawskiej w artykule Jak pokonać skuteczność magii? Wyjaśnia dlaczego czary mogą działać i w jaki sposób możemy sobie i najbliższym zapewnić ochronę przed tymi złośliwościami diabelskimi. Po pierwsze, jeśli życzysz komuś zła, przyjdzie ono przede wszystkim do ciebie. Po drugie, jeśli ktoś rzuca na ciebie przekleństwa, nie musisz się obawiać – żyj wstanie łaski uświęcającej, módl się, przystępuj do sakramentów, czytaj Pismo Święte, a będziesz chroniony mocą, która płynie z Krzyża. - czytamy w świadectwie Małgorzaty. Ojciec Michaił, duchowny prawosławny, na łamach Miesięcznika Egzorcysta również zachęca do odważnego trwania przy Krzyżu – nie można przecież jednocześnie służyć Bogu i duchowi okultyzmu.

 

Przekleństwem dla człowieka jest oddzielenie od Chrystusa, ponieważ konsekwencją takiej postawy jest wieczne potępienie. Zaś konsekwencją błogosławieństwa jest wieczne szczęście z Jezusem. - zauważa Dorota Mazur w artykule Pismo Święte o klątwach.

 

O mocy słowa i Słowa opowiada wieloletni egzorcysta z Lichenia ks. Edmund Szaniawski. Są osoby, które zgłaszając się do egzorcystów, oczekują natychmiastowej pomocy na zasadzie czarodziejskiej różdżki, bez własnego wysiłku. Tymczasem pomoc może przyjść wtedy, kie-dy człowiek sam się otworzy, kiedy wejdzie na drogę wiary, pojedna się z Bogiem, uporządkuje swoje życie wewnętrzne, sumienie, odbędzie dobrą spowiedź. Dopiero wtedy pomoc kapłana może być skuteczna. Dlatego ważna jest współpraca. - wyjaśnia kapłan.

 

O posłudze egzorcystycznej św. Wincentego Pallotti przeczytamy w artykule dr Jadwigi Zięby. Zakonnik był założycielem nie tylko szkół, spółek kredytowych, ale i związku do walki z Szatanem. Był świadkiem jednego szczególnego egzorcyzmu – pomocy potrzebował kapłan osaczony przez złe duchy. Inny przypadek dotyczył czarów.

 

Rozum i wiara, nauka i Ewangelia to dwie drogi rozwoju myśli i ducha ludzkiego. Jest jednak coraz więcej tych, którzy wybierają drogę trzecią, zakazaną przez Boga. To droga magii z całym jej zestawem prostych recept i rozwiązań. Ukrywa ona nienasycone pragnienie usamodzielnienia się i bycia niezależnym od Boga, pragnienie kreowania historii i ludzkich losów. Jest to stara jak świat pokusa wypowiedziana przez węża w raju: Będziecie jak Bóg (Rdz 3, 5) - mówi o. dr. Jerzy Skawroń OCarm

 

Czy artyście takiemu jak David Bowie wszystko wolno? Dlaczego muzyk szydzi z chrześcijaństwa i wykpiwa Ostatnią Wieczerzę czy Wniebowzięcie? Na te pytania odpowiada Grzegorz Kasjaniuk.

 

W historii nie brakowało wybitnych kobiet, które potrafiły w swoim życiu doprowadzić do doskonałości dwie cnoty: umiejętność rządzenia państwem oraz osobistą doskonałość chrześcijańską. Jedną z nich była mało znana św. Pulcheria. Jerzy Adam Świdziński poświęcił jej kolejny szkic z działu Portrety Świętych.

 

Dr Wincenty Łaszewski opowiada o Madonnie z Andów; Z kolei Grzegorz Górny pisze o utopijnych ideach Simone de Beauvoir; Rozmawiamy z Mateuszem Środoniem, pisarzem ikon; artykuł prof. S. Barra o przypadku, który jest według Planu; Dr Roman Zając obnaża Szatana jako oszczercę człowieka prawego; Prezentujemy relację z I Forum Charyzmatycznego w Szczecinie pod hasłem: Jezus zwyciężył, Szatan pokonany; Paulina mówi o interwencji Anioła Stróża, który uratował jej dwa razy życie.

Redakcja

Redakcja strony internetowej


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

 • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
 • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
 • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
 • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 •  

  dziennikarka katolicka, teolog, historyk, doktorantka z zakresu teologii biblijnej na UP JPII w Krakowie.

 • kulturoznawca, asystent Ruchu Czystych Serc, autor prezentacji „Odebrać dzieciom niewinność?”

 • trener rozwoju osobistego, członek Rady Konferencji Episkopatu Polski, związana z Ruchem Światło-Życie

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem