środa, 09 lipiec 2014 07:47

Grzechy popkultury przeciw dzieciom

Napisał

 

 

Media to dziś pierwszy wychowawca młodego pokolenia. „Nowe” charakteryzuje się tu często promocją erotyzmu i rozwiązłości, otwarciem na fascynację grozą, śmiercią i okultyzmem, reklamą relatywizmu moralnego oraz zachętą do zanurzania się w newage’owych duchowościach.  

 

Dodatkowo „nowe” chętnie zastępuje bohaterów idolami. Na produkcji, a potem uporczywej eksploatacji wyprodukowanych i wypromowanych przez siebie idoli opiera się siła napędowa wielu młodzieżowych tytułów zarówno gazet, jak i książek. Wiadomo, że szukając dla siebie w mediach wzorców do identyfikacji, młodzi stają się lustrzanym odbiciem tego, kogo tam znajdą.

 

A w tej ofercie wychowawczy program „Bóg, Honor, Ojczyzna” jest wielkim nieobecnym – albo nawet wielkim wyśmianym. Dorośli, którzy nie interesują się selekcją literackich i gazetowych propozycji dostępnych młodzieży, niech nie dziwią się potem, że zamiast z „Inką” albo „Rudym” mieszkają pod jednym dachem z mutacją Hannah Montany czy Justina Biebera.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:50
Małgorzata Nawrocka

pisarka i dziennikarka

Najnowsze od Małgorzata Nawrocka

2 komentarzy

 • Link do komentarza Ludka czwartek, 31 lipiec 2014 14:35 napisane przez Ludka

  To prawda co mówisz, zło nie omija ludzi kościoła. Zło dotyczy każdego z nas, to znaczy ma dostęp do człowieka, gdy on na to pozwoli. Pomyśl o tym i nie denerwuj się. Każdy człowiek powinien odważnie wyrażać swoje uczucia. O sobie człowiek wie tyle ile pozwoli mu na to samoświadomość. Więc jeśli masz na myśli konkretnego księdza, miej odwagę podejść do niego i powiedzieć, że wiesz co robi i nie zgadzaj się na to. Demon działa w ukryciu. Mąż, który oszukuje żonę popełnia ten sam grzech, co osoba duchowna, która oszukuje tego, komu przysięgała... Nadzieja dla ludzi jest nawrócenie. Dla mnie i dla Ciebie też :-)

  Raportuj
 • Link do komentarza Bartnik niedziela, 20 lipiec 2014 01:34 napisane przez Bartnik

  Bo my są ci źli, grzegorzu. Chociaż kto wie, podobno dobro i zło nie istnieją? :)

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • Polska dziennikarka mieszkająca na stałe w Japonii. 

 • teolog, historyk, redaktor

 • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Już 36 pozycji


Powered by JS Network Solutions