wtorek, 22 kwiecień 2014 21:15

Jan Paweł II na celowniku

Napisał

 

Najgłośniejszą próbą uśmiercenia Jana Pawła II – i tą, która miała największe szanse powodzenia – był zamach dokonany 13 maja 1981 roku na placu św. Piotra w Rzymie. Choć od tamtych wydarzeń minęły ponad trzy dekady, to wśród zachodniej opinii publicznej wciąż nie ma zgody, kto był rzeczywistym mocodawcą Mehmeta Ali Agcy.

 

W mediach od lat pojawiają kolejne wersje antypapieskich spisków, wskazujące wciąż innych winowajców. Powstają więc książki lub filmy, które w roli organizatorów zamachu obsadzają: CIA, masońską lożę P2, islamskich fundamentalistów, prawicowych ekstremistów z Turcji, lefebrystów, włoskie służby specjalne, watykańskie środowiska zamieszane w pranie brudnych pieniędzy, wreszcie tajną organizację o nazwie „Stay Behind”.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:48
Grzegorz Górny

reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • dyrektor Archiwum i Biblioteki Warszawskiej Prowincji Kapucynów w Zakroczymiu; autor artykułów z dziedziny historii i duchowości, głównie franciszkańskiej, współtwórca wielu audycji radiowych i wystaw

  • trener rozwoju osobistego, członek Rady Konferencji Episkopatu Polski, związana z Ruchem Światło-Życie

  • historyk i teolog sztuki, autor licznych publikacji oraz recenzji teatralnych i filmowych

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions