wtorek, 02 październik 2012 22:59

Oskarżono francuskiego proboszcza

Ksiądz Jean-Marie został wezwany do konającej kobiety. Jej córka Christine Martin bawiła się w tym czasie w miejscowej knajpie „Pod czarnym koniem”. Po wyspowiadaniu i udzieleniu staruszce ostatniego namaszczenia duchowny udał się do knajpy, by zabrać córkę do umierającej matki. Chociaż był Adwent, tańczono, śpiewano i pito. Kiedy ksiądz wyciągał z imprezy młodą dziewczynę, śmiano się, że przyszedł po swoją kochankę.

Kilka miesięcy później okazało się, że Christine jest w ciąży. Gdy urodziła dziecko, spotkała się z ostracyzmem otoczenia. Odwrócili się od niej nawet najbliżsi. Najbardziej prześladowali ją jednak bywalcy miejscowej gospody. Obrzucali wyzwiskami lub wybijali kamieniami szyby. Jedynym człowiekiem, który brał ją publicznie w obronę, był ks. Jean-Marie. On też ochrzcił dziecko, nadając mu imię Bernard. Postawa proboszcza spowodowała, że we wsi zaczęto nazywać go obrońcą dziwek, a nawet kochankiem Christine.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:17
Grzegorz Górny

reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Pokazujemy chrześcijaństwo w kontekście różnych duchowych doświadczeń. W programie poruszane są m.in. takie tematy jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny i wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga. Strona internetowa programu

  • dr filozofii, publicysta, autor i współautor kilkunastu książek na temat filozofii i historii Kościoła.

  • psycholog, terapeuta, kierownik Zakładu Psychologii AWF w Warszawie, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions