sobota, 03 sierpień 2013 22:30

Demoniczna strategia materializmu

Napisał

Istnieje prawda, z którą trzeba się pogodzić: końcem naszego ziemskiego życia jest śmierć. Demon trzyma nas w strachu przed śmiercią i cierpieniem. Nieustannie namawia, abyśmy odrzucili cierpienie, Krzyż, a zajęli się wyłącznie hedonizmem, przyjemnościami, samorealizacją albo zmienianiem świata. Popatrz, mówi demon, jaki ten świat niesprawiedliwy, ile nierówności, bogaci się bogacą, biedni biednieją, ludzie kradną i oszukują. Ktoś musi to zmienić. Kto, jeśli nie ty?

 

 

Chrystus mówi jednak co innego. Nasze dążenia nie są z tego świata. Rzeczywistość jest taka, jaka jest: niesprawiedliwa, pełna bólu, niezawinionego cierpienia, ograniczeń. Powodem jest grzeszna natura człowieka. Nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię to zło, którego nie chcę. Jeżeli zaś czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który we mnie mieszka (Rz 7, 19-20), ubolewał św. Paweł. Prawo unaocznia nam naszą grzeszność, ale wypełniając gorliwie prawo, tak jak św. Paweł przed nawróceniem, gdy nie ma w nas prawdziwej miłości, zwodzeni przez demona, bardzo łatwo możemy sami stać się prześladowcami, faryzeuszami i zabójcami.

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudzień 2015 16:07
dr Tomasz Teluk

 

 Politolog, publicysta, ekspert ekonomiczny, prezes Instytutu Globalizacji.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Reporter, eseista, dziennikarz, producent i publicysta Grzegorz Górny jest założycielem znanego katolickiego kwartalnika “Fronda”, w którym pełni także funkcję redaktora naczelnego. Od wielu lat zaangażowany jest w produkcję wielu cykli telewizyjnych na takich stacjach jak TVP1, TVP2, TVP Polonia i TVP Historia. Książki, które wyszły spod jego pióra, tłumaczone są na wiele języków (m.in. angielski, bułgarski, słoweński i węgierski) i zyskują popularność na całym świecie. Grzegorz Górny został odznaczony Rycerskim Krzyżem Zasługi przez prezydenta Węgier. Jego felietony ukazują się regularnie na stronie internetowej portalu wPolityce.pl, gdzie dzieli się ze swoimi czytelnikami przemyśleniami dotyczącymi  m.in. sytuacji politycznej w Polsce i na świecie, a także porusza tematy związane z kościołem katolickim. Obecnie prowadzi także Klub Trójki na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

    Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów branży dziennikarskiej, księgarskiej i filmowej. Wśród jego najważniejszych statuetek wyróżnić można np. nagrodę SDP im. J. Zielińskiego, Grand Press i Feniksa.

  • doktor filozofii o specjalności filozofia religii, psycholog, bioetyk personalistyczny, Tercjarka Dominikańska

  • profesor psychologii, autorka książki „Seeing Myself. The New Science of Out-of-Body Experiences”, Londyn 2017 („Widząc siebie. Doświadczenia pozacielesne jako nowa dziedzina nauki”)

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem