środa, 05 grudzień 2012 21:06

Dlaczego Harry Potter nie zaprzyjaźni się z Aslanem?

Napisał
Wymyślony fragment scenariusza, nigdy nie zrealizowany przez reżysera ekranizacji „Podróży Wędrowca do Świtu”, mógłby wyglądać następująco: – W waszym świecie noszę inne imię. Będziecie musieli się go nauczyć. Po to właśnie przybyliście do Narnii, mówi Aslan, żegnając się ostatecznie z Łucją i Edmundem. – To nieprawda! W naszym świecie w ogóle  Ciebie nie ma – odpowiada Harry Potter, materializując się niespodziewanie w tajemnym przejściu pomiędzy Narnią a londyńską stacją metra. 

 

Co wiemy o Harrym P.?

„Harry Potter” to książkowy hit ostatniego dziesięciolecia. Poszukiwany na półkach księgarń od Tokio przez Moskwę po Montreal. Poszukiwany do lub od północy. Eksponowany w wejściowych regałach bibliotek. Zaproszony jako lektura do szkół. Genialny, dynamiczny, pełen przygód i fantazji, oklaskiwany przez miliony czytelników bestseller, który wywindował wszelką literaturę magiczną na pierwsze miejsce popkulturowej adoracji, a autorkę, J. Rowling, na top listy najbogatszych ludzi na świecie. No i wskrzesił rasowe czytelnictwo w dobie multimediów i tabloidów.

 

Czego domyślamy się o Harrym P.?

Że to, co wiemy, to nie jest prawdą. W każdym razie nie całą.

 

Czego być może nie wiemy o Harrym. P?

Wielu rzeczy. 

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:46
Małgorzata Nawrocka

pisarka i dziennikarka

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • historyk i teolog sztuki, autor licznych publikacji oraz recenzji teatralnych i filmowych

  • mgr inż. (elektronika, łączność na WAT), porucznik Marynarki Wojennej; obecnie kapłan diecezji radomskiej, teolog duchowości

  •  Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions