czwartek, 02 maj 2013 10:07

Bioenergoterapia choroba naszych czasów

Napisał

Czy chrześcijanin może i czy powinien za wszelką cenę szukać uzdrowienia z choroby? Czy Szatan może dokonywać uzdrowień? Jeżeli na oba te pytania odpowiemy twierdząco, to staniemy przed poważnym problemem: czy zdrowie za wszelką cenę i czy czasem nie zapłacimy więcej niż ono warte?

 

Nieporządek duchowy często doprowadza do problemów z ciałem. Sfera duchowa ma wpływ na fizyczną i odwrotnie („w zdrowym ciele zdrowy duch”). Również cierpienie i choroba mają swój wymiar nadprzyrodzony i dopiero w odniesieniu do Boga mogą znaleźć swój sens. Człowiek chory może być napełniony strachem, lękiem, złością, może być zgryźliwy, zbuntowany i załamany. To pogarsza jego kondycję i doprowadza do choroby duszy.

Jest to „niewykorzystane” cierpienie, które powoduje ogromne spustoszenie w ciele i w duszy chorego. Jeśli odniesie on swoje cierpienie do Boga i nada mu sens, uwolni swoje wnętrze od przywiązania do rzeczy ziemskich i może lepiej rozumieć świat duchowy i w nim wzrastać. Dopuszczenie przez Boga choroby nie jest umniejszeniem człowieka, ale elementem oczyszczenia i przygotowaniem go do bycia lepszym i mądrzejszym, poddanym Jego woli, co w konsekwencji prowadzi do zbawienia. Bóg nie zostawia człowieka samemu sobie, ale wspiera go i daje potrzebne środki do wytrwania w chorobie bądź do jej przezwyciężenia. Wszystkie działania Boga wynikają z miłości do człowieka.

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:19
ks. Grzegorz Daroszewski

Dyrektor Gdańskiego Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem