czwartek, 01 czerwiec 2017 20:42

Widowisko na cześć szatana. Otwarcie tunelu Świętego Gotarda

Napisane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów

„Widowisko”, które zaprezentowano na uroczystości otwarcia tunelu Świętego Gotarda, nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do intencji autorów. Ich celem jest pokazanie absolutnej władzy zła nad człowiekiem, który musi albo zginąć, albo całkowicie oddać się w niewolę diabłu i wielbić go.

Na początku czerwca 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie tunelu Świętego Gotarda w Alpach Szwajcarskich, budowli, którą prezydent Konfederacji Szwajcarskiej, Johann Schneider-Ammann, nazwał dziełem stulecia. Ten najdłuższy na świecie tunel, liczący ok. 57,1 km, to nowa, szybka trasa komunikacyjna, łącząca Włochy z resztą Europy, przede wszystkim z Francją, Szwajcarią i Niemcami.

Satanistyczna treść

Gościom zaproszonym na inaugurację pokazano widowisko, które było jawną demonstracją tego, jak mocno satanizm wszedł do kultury współczesnego społeczeństwa. Przygotowanie przedstawienia powierzono reżyserowi, współautorowi podręczników okultyzmu, znanemu ze ścisłych związków z północnoeuropejską masonerią. Reżyser zaś zapalił się do pomysłu, aby na scenę przenieść prawdziwy rytuał satanistyczny. W ten sposób chciał „uświetnić” to wielkie dzieło techniki, uchodzące za symbol zjednoczonej Europy i instrument do przezwyciężania narastającego nacjonalizmu oraz zamykanych granic. Pod bacznym okiem obecnych na otwarciu tunelu przedstawicieli władzy odbył się budzący niepokój spektakl. Jego głównym bohaterem był pół człowiek, pół koza, ewidentnie przypominający istotę demoniczną, Baphometa. Co więcej, Baphomet wyraźnie panował na scenie nad wszystkimi postaciami, kierował czymś, co można określić jako dwuznaczny zespół znaków i symboli ezoterycznych oraz satanistycznych.

Na początku widowiska pojawia się duża grupa robotników, którzy sprawiają wrażenie postaci zastygłych w obiektywie aparatu. Maszerują po scenie w rytm dźwięku bębnów. Jest to oczywiste nawiązanie do światowej gospodarki opartej na potędze pracy. Po tej szokującej scenie oczom widza ukazuje się kolejny epizod (i idea). Oto obowiązkiem człowieka jest godzenie się na bycie przedmiotem i pełna gotowość do poświęcenia się dla najważniejszej sprawy – pracy i gospodarki. Po tym wstępie obraz ulega zmianie: teraz ludzie (mężczyźni i kobiety) żarliwie adorują Baphometa, który podekscytowany takim uznaniem, wstrząsany konwulsjami, obsesyjnie krąży wokół sceny, wyraźnie pokazując, że jego pragnieniem jest panowanie nad rzeczami i osobami.

Tymczasem na scenę wchodzą półnagie osoby. Wykonują perwersyjne i wyuzdane ruchy. Mężczyźni i kobiety, bez względu na płeć, naśladują zachowania typowe dla orgii i sodomii.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • sekretarz prowincjalny sercanów białych, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdroju

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • egzorcysta diecezji warszawskiej

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem