poniedziałek, 01 maj 2017 12:21

Trzeci sekret. Najnowsze informacje

Napisał

Ludzie, którzy podważają wiarygodność ujawnionej w 2000 r. tajemnicy fatimskiej, pośrednio wzywają do nieposłuszeństwa Kościołowi. To bardzo niebezpieczna droga. Potrafi ona zerwać jedność wierzących z Kościołem. Z kolei jedność ta jest podstawowa i nieprzypadkowo stanowi część ostatniego, siódmego objawienia. Jego treść poznaliśmy dopiero w 2007 r.: Masz iść drogą, którą wskazuje ci biskup!

Nieposłuszeństwo Kościołowi to diabelskie działanie. Kto wpadnie w tę pułapkę, przestaje mieć udział w nadchodzącym zwycięstwie Niepokalanego Serca Maryi. Jego największa nawet modlitwa i pokuta nie przyczyni się do nadejścia godziny triumfu Boga. Taki człowiek działa bowiem poza Kościołem, a przecież zwycięstwo dokona się w Kościele. Zresztą zwycięstwo, które przyjdzie przez Maryję, o czym mówił kard. August Hlond, zajaśnieje nie gdzie indziej, jak właśnie w Kościele.

Słynny wielokropek

Punktem wyjścia do stawiania pytań o dodatkową treść fatimskiego sekretu jest tzw. słynny wielokropek. Pojawia się on w trzecim wspomnieniu siostry Łucji, która opisuje lipcowe objawienie, a w nim dzieli się zawartością pierwszej i drugiej części tajemnicy. Pisze: W Portugalii będzie zawsze zachowany dogmat wiary… Tego nie mówcie nikomu. Franciszkowi możecie to powiedzieć.

Wygląda na to, że w trzeciej części tajemnicy fatimskiej istnieje coś, co możemy nazwać podtajemnicą albo tajemnicą drugiego stopnia – ukrytą pod znakiem wielokropka. Świadczą o tym słowa: Tego nie mówcie nikomu. Są one dodatkowym zapieczętowaniem jakiejś treści. Całość jest tajemnicą, czyli czymś, co ma zostać nieujawnione. Ale może Boża Opatrzność przewiduje, że pierwsza, druga i trzecia część będzie mogła kiedyś zostać ujawniona – z pożytkiem dla Kościoła.

dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Najnowsze od dr Wincenty Łaszewski


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • specjalizuje się w duchowości karmelitańskiej, szczególnie w dziełach św. Teresy od Jezusa jako współtłumacz i komentator poprzez konferencje, rekolekcje i wykłady.

  • Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej, zajmuje się duchowością św. Józefa, redaktor pisma wewnętrznego Służka, animatorka Wspólnoty Modlitwy SOS Odmawiajcie różaniec

  • historyk filozofii porównawczej Wschodu i Zachodu, prof. UAM, wykładowca w Instytucie Filozofii, autor ksiażki „Czy zen może być chrześcijański?”

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem