poniedziałek, 31 październik 2016 23:36

Najpotężniejsze imię

Napisane przez Esam Fawzy

Jak odróżnić islamistów od zwykłych uchodźców poszukujących schronienia w Europie? Odpowiedź jest bardzo prosta: islamiści mają wstręt do sacrum i reagują agresją na widok np. krzyża. Zachowują się dosłownie jak opętani.

 

Jakiś czas temu w Internecie pojawiły się nagrania z Macedonii, gdzie widoczna jest agresja uchodźców muzułmańskich, którzy otrzymują jedzenie. Na widok krzyży na opakowaniach z żywnością, przygotowaną przez Czerwony Krzyż, uchodźcy wykrzykują obraźliwe słowa. A cieszą się, kiedy policjanci z paczkami odchodzą. Uchodźcy są z dziećmi – gdy odmawiają przyjęcia darów Czerwonego Krzyża, narażają swe dzieci na głód.

Krzyż Króla Królów

Krzyż stanowi poważny problem dla muzułmanów. W Arabii Saudyjskiej jego eksponowanie jest karane. W Iranie od czasu rewolucji islamskiej nie jest praktykowane noszenie krawatu – muzułmanie dopatrują się w nim nawiązania do krzyża. Teolodzy muzułmańscy ostrzegają wiernych, by unikali noszenia jakichkolwiek symboli zawierających znak krzyża (niebezpieczne są nawet np. gadżety klubów sportowych z krzyżem). Niemile widziane są także flagi państwowe z krzyżem. Muzułmanie wiedzą, że znak krzyża stanowi dla chrześcijan świętość i przypomina im o nadziei zbawienia. Mimo to na różne sposoby okazują pogardę dla tego symbolu. W Egipcie pojawiły się w sprzedaży buty z krzyżami na podeszwach, by noszący je muzułmanin stale deptał najważniejszy symbol chrześcijaństwa. Niejednokrotnie zdarza się, że muzułmanie na szyi psa lub osła (czyli zwierzęcia najbardziej pogardzanego w islamie) przywiązują drewniany krzyż, by w ten sposób zakpić z uczuć religijnych chrześcijan. Święty Paweł w Liście do Filipian (3, 18- 19) pisał: Wielu bowiem postępuje jak wrogowie krzyża Chrystusowego, o których często wam mówiłem, a teraz mówię z płaczem. Ich losem – zagłada.

W tradycji muzułmańskiej, wiernie przekazującej nauczanie Mahometa, można znaleźć pewne naświetlenie przyczyn tej wrogości wobec krzyża. Hadisy (wypowiedzi Proroka) zebrane przez Musnada ibn Ahmada zawierają przekaz słów Mahometa dotyczących Dni Ostatnich. Według opinii Proroka w tym czasie powróci Jezus, by zniszczyć wszystkie krzyże i zabić wszystkie świnie. Pomijając pytanie, dlaczego Jezus miałby zabijać świnie, warto zastanowić się, jaki jest powód niszczenia krzyży. Otóż islam naucza, że Jezus nie został ukrzyżowany, tylko im się tak zdawało (Koran, sura 4, wers 157). Jednakże nawet pomyłka nie usprawiedliwia nienawiści do znaku krzyża. Ludzie mogą się mylić co do wielu rzeczy. Czy jednak wymagają one ostatecznego przyjścia Chrystusa i tego, by je zniszczył? W tym przypadku mamy do czynienia z jakąś nieracjonalną wrogością, przypisywaną zresztą samemu Jezusowi, choć dodać należy, że postać ze wspomnianego hadisu nie jest prawdziwym Jezusem Chrystusem. Mahomet dodawał, że po zniszczeniu krzyży i zabiciu świń ów „Jezus” przeżyje 40 lat, po czym umrze.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 listopad 2016 10:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions