wtorek, 04 wrzesień 2012 21:10

Sekundy, które ratują życie

W lutym 1935 roku siostra Faustyna Kowalska dostała wiadomość, że jej matka jest umierająca. Zakonnica otrzymała zezwolenie od swej przełożonej w Wilnie i natychmiast udała się do Głogowca. Była to jej jedyna podróż do rodzinnego domu podczas całego pobytu w zakonie. Choć lekarze nie dawali Mariannie Kowalskiej szans na przeżycie, matka doszła do zdrowia podczas kilkudniowej wizyty córki. Gdy Faustyna szykowała się do odjazdu, miała miejsce wielce znacząca scena. Mistyczka, która miała dar widzenia rzeczywistości nadprzyrodzonej, opisała to wydarzenie następująco:

Kiedy się żegnałam z rodzicami i prosiłam ich o błogosławieństwo, uczułam moc łaski Bożej,  która spłynęła na moją duszę.

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 17:18
Grzegorz Górny

reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions