czwartek, 07 styczeń 2016 21:58

Kosmiczni oszuści

Napisał

W licznych publikacjach, które opisują UFO, możemy przeczytać, że jest ono „produktem” znacznie bardziej zaawansowanych cywilizacji. Czy tak jest w istocie? O kim myślimy, kiedy mówimy o kosmitach?

 

Zjawisko przybywania na Ziemię istot pozaziemskich odcisnęło wyraźne piętno na współczesnej kulturze masowej. Dziś niemal każdy uważa, że w kosmos ieistnieją inne, oprócz ziemskiej, inteligentne cywilizacje. Jednakże UFO jest z nami od zarania ludzkości. Współczesne badania wykazują, że zmienia się jedynie jego forma, która dopasowuje się do świadomości człowieka żyjącego w danym czasie. Wielu badaczy i entuzjastów kosmitów sugeruje natomiast, że jakieś cywilizacje badają rozwój ludzkości i dlatego muszą być pochodzenia pozaziemskiego. Niestety, ten błędny obraz zjawiska jest kreowany niemal od początków tzw. ufologii. Warto podkreślić, że zjawisko UFO nie ma charakteru pozaziemskiego. Zostało to dostrzeżone już na początku 50. lat XX w. przez niektóre osoby zajmujące się tym trudnym problemem.

Pseudonauka

Wielki boom na zainteresowanie UFO rozpoczął się w 1947 r. w Stanach Zjednoczonych. Zjawisko to przyciągnęło uwagę wielu osób, w tym wykwalifikowanych naukowców. Jedynymi teoriami, które miały wytłumaczyć tą osobliwość, były wówczas ziemskie wyjaśnienia lub teoria ETH, czyli hipoteza o istnieniu życia pozaziemskiego. Z czasem zyskała ona akceptację z uwagi na wizyty ludzi w rzekomych pojazdach obcych, a nawet ich przeloty na inne planety w kosmicznych statkach. Pod koniec 40. lat XX w. dr Meade Layne przeprowadził prywatne badania nad UFO. Dostrzegł zupełnie inną naturę tego zjawiska, jakiej nie zobaczyli inni badacze. Jego książki, w których opisywał paranormalne aspekty UFO, zostały jednak odrzucone przez fanów życia na innych planetach. Na parafizyczne podłoże tego zjawiska wskazał również Arthur C. Clarke. Podobnego zdania był też marszałek lotnictwa RAF lord Hugh Dowding. Podczas publicznego wykładu w 1955 r. wyraźnie mówił o parafizycznych aspektach UFO. Rok 1955 z pewnych względów mógł być przełomowy w zakresie natury życia kosmicznego. Zalew informacji o pozaziemskich gościach, jaki pojawiał się w prasie po największej fali UFO, która przetoczyła się nad Francją w 1954 r., ostatecznie zdominował teorie o paranormalnym zjawisku. John Keel słusznie zauważył, że w latach 1955-1966 w USA do głosu doszła pseudonauka, która bazowała na amatorskim podejściu UFO-entuzjastów. Trzymanie się tylko jednej koncepcji i jej ślepe wyznawanie stało się drogą donikąd.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 luty 2016 15:47

Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • teolog, historyk, redaktor

  • Pokazujemy chrześcijaństwo w kontekście różnych duchowych doświadczeń. W programie poruszane są m.in. takie tematy jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny i wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga. Strona internetowa programu

  • polski inżynier, nauczyciel akademicki, działacz pro-life, publicysta.

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem