wtorek, 02 wrzesień 2014 13:47

Błogosławieństwo

 

Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo (Pwt 30, 19).

 

Ten i wiele innych tekstów biblijnych pokazuje, że przeciwieństwem przekleństwa lub klątwy jest błogosławieństwo. Samo to pojęcie w sensie rzeczownikowym, przymiotnikowym (błogosławiony) lub czasownikowym (błogosławić) występuje w Biblii około 550 razy, a więc bardzo często. Można powiedzieć, że całe staro- i nowotestamentalne przesłanie koncentruje się wokół błogosławieństwa. Pismo Święte jest księgą Bożego błogosławieństwa, czyli Bożej hojności w obdarowywaniu Sobą, pełnią życia i wszystkim, co się z tym wiąże; jest wyrazem niepojętej i niezgłębionej przychylności Boga względem Jego stworzeń, a w sposób szczególny wobec człowieka.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:28
ks. prof. Marek Chmielewski

doktor habilitowany, teolog, kierownik Katedry Duchowosci Katolickiej KUL 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • polski inżynier, nauczyciel akademicki, działacz pro-life, publicysta.

  • profesor psychologii, autorka książki „Seeing Myself. The New Science of Out-of-Body Experiences”, Londyn 2017 („Widząc siebie. Doświadczenia pozacielesne jako nowa dziedzina nauki”)

  • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions