poniedziałek, 04 sierpień 2014 09:16

Podstawy wewnętrznego uwolnienia [cz. II] Wyróżniony

Napisał

 

Wiele osób zniewolonych oczekuje widocznych rezultatów (uwolnienia), popełniając wciąż te same błędy, tkwiąc w tych samych grzechach, żądając często, by kapłani modlący się o uwolnienie posprzątali cały bałagan. Niestety, tak to nie działa. Grzech to decyzja. Wybór. Podobnie jak przebaczenie. Bardziej odpowiednie wydaje mi się sformułowanie „wejść w grzech” (to świadoma decyzja) niż „upaść w grzech” (brzmi trochę przypadkowo).

 

Pewna osoba, której najwięcej zawdzięczam, jeśli chodzi o duchowość, poradziła mi kiedyś, bym usunął śmieci duchowe ze swojego wnętrza, a zło odejdzie. Na dowód tego Boże Słowo w jednym z najwspanialszych wersetów w Biblii mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę. Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was. Przystąpcie bliżej do Boga, to i on zbliży się do was (Jk 4, 6-8).

 

Nie dawać miejsca diabłu

 

Mocne i wrogie stworzenie, jakim jest Zły, ucieknie przed wierzącym, czerpiącym siłę ze zwycięstwa Chrystusa na Kalwarii. Mimo że przeciwnik jest silny i działa skutecznie przez demony, nie jest on wszechmocny i wszechobecny jak Bóg. Niebezpieczne jest popadanie w któryś z ekstremalnych stanów: albo ignorowanie Złego tak, jakby nie istniał, albo zbytnią koncentrację na nim i jego działaniu. Lęk będący konsekwencją tego drugiego kradnie ludziom pokój i pewność w postępowaniu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:28

1 komentarz

  • Link do komentarza Aleksandra Kubik czwartek, 14 sierpień 2014 14:16 napisane przez Aleksandra Kubik

    JAk się czyta slowa ewangelii ,to takie piękne i proste,ale po wyjściu z kościola zapominamy te slowa.Piszę do Was z prośbą o pomoc w mojej sprawie.Otóż chociaż się modlę,chodzę do kościola ,staram się często przyjmować komunię św.Napadają na mnie zle duchy w nocy na śnie.Ostatnio w sobotę 09-08.14r.Nie bylam w kościele ,pojechalam na grzyby z mężem,mniej się modlilam ,a mieszkam w tym samym domu z bratową co zajmuje się czarami,nie chodzą do kościola ,tylko śledzą mnie-gdzie idę,co robię..Bardzo proszę o pomoc egzorcysty ,bo się pogubilam,coś zle robię a nie wiem co?TYlko egzorcysta może mi pomoc. Szczęść Boże .

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • architekt, w latach 1989–2013 był masonem w Międzynarodowym Mieszanym Zakonie Wolnomularskim „Le Droit Humain”

  • dyrektor sekretariatu Światowego Apostolatu Fatimskiego

  • Misjonarz, pracował w Kongo w Afryce przez 27 lat, gdzie pełnił m.in. posługę egzorcysty. Aktualnie służy modlitwą o uzdrowienie

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions