wtorek, 06 maj 2014 16:54

Jak się modlić o uzdrowienie?

Napisał

 

Praktyka modlitwy o uzdrowienie nie budzi wątpliwości co do istoty, gdyż łaski uzdrowienia są wyrazem Bożej miłości i stanowią dowód, że Bóg w świecie skończonym i niedoskonałym jest Bogiem życia i mocy. Rozwinięta w Polsce praktyka modlitwy o uzdrowienie międzypokoleniowe przybiera różne formy. Mówiąc o niej, niektórzy mają na myśli uzdrowienie drzewa genealogicznego albo uzdrowienie relacji rodzinnych. Główną czynnością w uzdrawianiu międzypokoleniowym jest modlitwa.

 

Stosowana w liturgii zasada lex orandi – lex credendi (prawo modlitwy jest prawem wiary) oznacza, że Kościół wierzy tak, jak się modli. Zasada ta powinna być zasadniczo stosowana we wszystkich modlitwach wspólnotowych, gdyż właśnie treść modlitwy odsłania obraz Boga, w jakiego wierzymy. Na pierwszym miejscu zajmiemy się omówieniem treści modlitw proponowanych przez o. Roberta DeGrandisa, zawartych w książce, która stała się swego rodzaju podręcznikiem dla osób praktykujących modlitwę o uzdrowienie międzypokoleniowe („Uzdrowienie międzypokoleniowe. Osobista podróż ku przebaczeniu”, Łódź 2012).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:30
ks. prof. Krzysztof Guzowski

profesor teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założyciel wspólnoty kontemplacyjnej Słudzy Ducha Pocieszyciela, rekolekcjonista propagujący nabożeństwo do Dycha Świętego 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions