czwartek, 15 maj 2014 10:12

Trzy drogi do uzdrowienia

 

Piękny marcowy weekend około stu młodych osób postanowiło spędzić na rekolekcjach o uzdrowieniu w Kaniach Helenowskich pod Warszawą. Do pustelni w Czatachowej przyjeżdżają ludzie z różnych stron Polski, aby modlić się i prosić o błogosławieństwo Boże, uzdrowienie, uwolnienie przez ręce charyzmatycznego ojca Daniela. W wielu kościołach systematycznie odbywają się modlitwy o uzdrowienie.

 

Uzdrowienie pokoleniowe dotyczy uzdrowienia całego człowieka, tzn. na gruncie ducha, psychiki i ciała. W sferze duchowej może dotyczyć uleczenia zranionego serca, zmiany obrazu Boga. W pracy psychoterapeutycznej celem jest uzdrowienie myśli, emocji, zachowań przez treningi, psychoedukację, warsztaty psychologiczne. Jeśli chodzi o uzdrowienie ciała, to mamy na myśli choroby dziedziczone genetycznie i przez naśladowanie stylu życia.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:31
Dr Anna Kuk

psycholog, terapeuta, kierownik Zakładu Psychologii AWF w Warszawie, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • profesor psychologii, autorka książki „Seeing Myself. The New Science of Out-of-Body Experiences”, Londyn 2017 („Widząc siebie. Doświadczenia pozacielesne jako nowa dziedzina nauki”)

  • Wydawca "Miesięcznika Egzorcysta", prezes Zarządu wydawnictwa Monumen. Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. 

  • orionista, absolwent KUL, doktorant UKSW, przełożony i dyrektor Centrum Księdza Orionego w Kaliszu

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions