środa, 01 styczeń 2014 01:00

Anty-osoba

Napisane przez ks dr hab. Grzegorz Barth

 

Bóg – osoba par excellence – powołując do istnienia osoby stworzone, aniołów i ludzi, obdarzył je takimi cechami, dzięki którym mogą one osiągnąć własną doskonałość w granicach swej natury. Nie mogą np. stać się Bogiem ani osiągnąć Jego doskonałości. Jednak już sam fakt, że jesteśmy osobami, oznacza iż Bóg nas stworzył do dialogu ze Sobą i że chce nam udzielać daru Bożego życia, tj. miłości i radości.

 

Szatan mając świadomość tego, że posiada coś z absolutności Boga, podjął decyzję o uzurpacji Jego „kompetencji”. W ten sposób stał się anty-osobą (die Un-Person, persona deformata), gdyż zanegował nie tylko swoje pochodzenie od Boga, ale również odciął się od tego, co Bóg mógł mu dać: miłość wieczną, radość, wspólnotę życia. Odkąd odizolował się od Boga i zanegował swoje pochodzenie od Stwórcy, całym swoim działaniem neguje swoją personalność, bo ta osiąga swój blask jedynie w relacji do Dobrego Boga. Co to oznacza?

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • (diec. Aquila, Włochy) demonolog, egzorcysta i wykładowca Lateranum

  •  

    biblista, publicysta, jeden z twórców pierwszych edycji „Kalendarza Ekumenicznego”.

  • autor wielu publikacji o tematyce uzależnień, audycji radiowej i telewizyjnej pt „Dwunasty krok” oraz strony www.dwunasty.pl

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions