środa, 01 styczeń 2014 01:00

Natura duchów upadłych

Złe duchy, choć mają naturę duchową i związane z nią wielkie dary, świadomie, z własnej woli przybrały naturę upadłą, odmienną od zamierzonej dla nich przez miłującego Stwórcę. Po diabelskim buncie istotą Złego jest tylko zło, nienawiść i rozpacz. A przecież u jego zaistnienia i nadania duchowej natury leży Boża Mądrość miłująca która zawsze pozostanie sobą.

 

Wszystko istnieje z miłości. Nie może być inaczej, bo poza Bogiem, który jest miłością, nie ma innego źródła istnienia. Każdy byt wyszedł z ręki Boga, który w swej mądrości stworzył wszystko bardzo dobre (por. Rdz 1, 31). Jednocześnie objawiony opis początków człowieka pozwala sądzić, że nie mylą się ci, którzy widzą w świecie stworzonym zło, przemoc, niesprawiedliwość i grzech. Drugi opis stworzenia przechodzi w opowieść o niewierności człowieka – korony stworzeń widzialnych (por. Rdz 1, 28) – wobec swego Stwórcy. Okazuje się, że błąd człowieczy, zły wybór, niewierność wpisuje się we wcześniej już podjętą decyzję złego ducha, tu ukazanego pod postacią węża.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:12

Najnowsze od ks. dr Sławomir Kunka

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • twórca ZORG INSTITUTE w Polsce

  • relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions