niedziela, 03 listopad 2013 18:14

Meandry terapii Berta Hallingera

Napisał
Jednym ze źródeł psychoterapeutycznej metody Berta Hellingera są relacje rodzinne i plemienne u Zulusów, które miał on okazję dokładnie poznać. Czy jej stosowanie w cywilizowanym świecie jest postępem, czy może regresem? Hellinger założył własną szkołę i podróżuje po całym świecie z wykładami, warsztatami, zdobywając wielu zwolenników swojej metody oraz rozbudowując ofertę swych usług. Rozwinięć propozycji Hellingera jest wiele, podobnie jak interpretacji jego twórczości.

 

Bert Hellinger urodził się 16 grudnia 1925 roku w Leimen koło Heidelbergu. Studiów z filozofii i teologii, rozpoczętych w Uniwersytecie w Würzburgu, nie ukończył. W 1946 roku wstąpił do zakonu misyjnego, a następnie wyjechał na misje do plemienia Zulu (Południowa Afryka). Swoją edukację kontynuował w Uniwersytecie w Pietermaritzburgu oraz w Uniwersytecie Południowej Afryki, gdzie otrzymał uprawnienia pedagogiczne. Na misji spędził 16 lat, posługując jako ksiądz, nauczyciel oraz dyrektor placówki edukacyjnej. Zaangażował się w życie plemienia Zulu. Nauczył się płynnie posługiwać jego językiem, uczestniczył w rytuałach, obrzędach. Wnikliwie obserwował i analizował zachowanie członków społeczności, w której przebywał. Najbardziej fascynujące dla niego były relacje interpersonalne i zwyczaje społeczne, charakteryzujące się wielkim szacunkiem i czcią dla rodziców i przodków.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:10
Juliusz Gałkowski

historyk sztuki, publicysta, bloger


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem