niedziela, 03 listopad 2013 18:04

Tu wszystko jest prawdziwe

Napisane przez
Do mikrofonu podchodzi mężczyzna i mówi: Przez cały czas myślałem, że to wszystko, co się tutaj dzieje, jest przedstawieniem, że te wszystkie osoby są podstawione. Ale chcę wam zaświadczyć: poczułem dotknięcie Boga, to wszystko jest tu prawdziwe. Czuję się wypełniony miłością, wiem, że to Bóg mnie dotknął.

 

Żyjemy w świecie rzeczy „wiadomych”, lubimy mieć wszystko poukładane, znane, przyzwyczailiśmy się do wielu schematów, czujemy się bezpieczni, gdy wiemy, czego się spodziewać, a chyba najbardziej pożądanym obecnie stanem jest choćby chwilowy „święty spokój”. Ten „constans” przenosimy często na relację z Bogiem. Myślimy sobie, że Pan Bóg jest „tam” - w niebiosach, daleko, tylko czasami interweniuje i to w sposób bardzo nieuchwytny. Już dzieci w pierwszej klasie podstawówki uczą się prawdy, że modlitwa jest rozmową. Wiemy to, lecz chyba niezbyt często oczekujemy żywego dialogu z Bogiem i nie dajemy szansy na przyjęcie Bożego słowa. Wolimy raczej „odmówić swoje”, a więc przeprowadzić bezpieczny i dobrze nam znany monolog, po którym czynimy znak krzyża i jak gdyby nigdy nic przechodzimy do naszych obowiązków.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:09

Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem