środa, 05 grudzień 2012 21:41

Moc błogosławieństwa małżonków

Napisane przez

Wzywając do zwyciężania zła dobrem (Rz 12, 21), Bóg wyposaża nas w niewypowiedziane bogactwo środków, byśmy trzeźwi, czujni i mocni w wierze przeciwstawiali się diabłu, krążącemu niby lew ryczący i szukającemu, kogo pożreć (1 P 5, 8). 

 

Współcześnie mamy do czynienia z potopem bluźnierstw i przeklinania. Powstają nawet instytucje, odwołujące się do mocy szatańskich, zajmujące się rzucaniem klątw. Tymczasem przeciwieństwem przekleństwa jest błogosławieństwo. Poza błogosławieństwem kapłańskim, niezwykłą moc ma wzajemne błogosławieństwo małżonków.

 

Źródło mocy

Głównymi „bramami”, którymi jednostki i społeczności wpuszczają zło do życia, są nienawiść bądź obojętność, owocująca biernością i lekceważeniem Bożych darów. Podstawowe źródło mocy stanowią sakramenty, w których Bóg udziela się człowiekowi. Co do wartości i godności są one wszystkie równe, ale w porządku wprowadzania w misteria Boże najważniejsze to: chrzest i bierzmowanie, dające udział w tzw. powszechnym kapłaństwie wiernych i uzdalniające do podejmowania różnych funkcji w Kościele. W ich mocy każdy wierny otrzymuje prawo i obowiązek BŁOGOSŁAWIENIA, które należy do misji całego Ludu Bożego. Nie utożsamia się z błogosławieństwem udzielanym mocą kapłaństwa służebnego (hierarchicznego), ale ma niezastąpioną rolę w życiu Kościoła.

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:09

Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem