niedziela, 03 luty 2013 19:12

Nosić czy nie nosić?

Napisał

Nosić czy nie nosić?

 

Jest wiele magicznych przedmiotów, m.in.: miniaturowe piramidy, kamienie odpowiednie dla danego znaku zodiaku, wisiorki z symbolami, słoniki, aniołki, czterolistna koniczyna, itp. Można wśród nich wyróżnić: amulety: kawałki różnych substancji naturalnych, takich jak: skała, kość, drewno, muszla, kamień szlachetny; fetysze: wytwarzane przez człowieka z surowców naturalnych, np. ususzone fragmenty roślin lub popiół ze spalonych kości; talizmany: przedmioty wytwarzane przez maga dla zaspokojenia konkretnej potrzeby danego człowieka (magiczne tabliczki, monety z podobizną bóstwa, zapisane magicznym tekstem lub symbolem emblematy).

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:07
ks. Andrzej Wołpiuk

teolog, konsultant ds. sekt i ruchów religijnych

Najnowsze od ks. Andrzej Wołpiuk


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Fizyk, pracował naukowo w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech oraz instytucie badawczym SINTEF w Norwegii. Interesuje się metodologią i filozofią nauki oraz relacją między wiarą a nauką. 

  • filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

  • historyk, znawca stosunków polsko-niemieckich, pracownik Instytutu Historii PAN.

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem