poniedziałek, 03 wrzesień 2018 20:40

Duchowe korzenie Nowego Porządku Świata

Napisał

Człowiek zawsze działa jako „duch wcielony”, ale może mieć, jak powiedział o komunizmie Mikołaj Bierdiajew, fałszywą orientację ducha. W tym właśnie kluczu analizy warto spojrzeć na tzw. Nowy Porządek Świata, nawet jeśli są to tylko hipotezy i intuicje.

Gnoza to duchowa matryca dla wszelkich idei „doskonałego świata”. Jest to jednocześnie podstawa ezoteryzmu i okultyzmu zachodniego. Inspiracją dla gnozy był m.in. platonizm, a właściwie jego jednostronne interpretacje, deprecjonujące, a nawet demonizujące świat materii i zjawisk.

Gnoza

Zdaniem współczesnego włoskiego filozofa, ukrywającego się pod pseudonimem Epiphanius, podstawę działania wszystkich tajnych stowarzyszeń (które są platformą porozumienia globalnych oligarchów) stanowi gnoza, która jest wiedzą tajemną, synkretyczną doktryną powstałą w środowisku żydowskim w okresie narodzin chrześcijaństwa. Słowo to pochodzi z greckiego gnosis (poznanie). Chodzi tu jednak nie o poznanie racjonalne, lecz o świadomość (poznanie) własnej boskości, przekonanie o posiadaniu iskry bożej uwięzionej w okowach własnego ciała. Z tego założenia wynikają praktyczne, a nawet polityczne, konsekwencje.

Z gnozą walczyli już wszyscy ojcowie Kościoła, albowiem w punkcie wyjścia eliminuje ona konieczność odwrócenia się od grzechu, gdyż chodzi w niej o przebudzenie własnej boskości. Tak zrodził się archetyp gnostyckiej, idealnej i elitarnej doskonałości, który jednak nie pasuje do tego świata. Świat jest bowiem zły i wymaga korekty, ale zwykle trzeba zniszczyć stary świat, by zbudować całkiem nowy, idealny i doskonały, rządzony przez doskonałych (boskich) ludzi, a właściwie nadludzi. To jest właściwa motywacja prób tworzenia Nowego Porządku Świata.

Gnoza zawsze współpracuje z magią, która szczególnie dziś posługuje się pojęciem energii. To wszechobecne pojęcie wypiera lub przedefiniowuje pojęcie ducha (np. energia kundalini). W tradycji europejskiej ważna jest także magiczna forma kabały, która duchowo i konceptualnie współpracuje z gnozą i razem z nią stanowi postawę rytuałów masońskich.

ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

  • Dr Hunter Baker profesor nauk politycznych na Union University w Jackson (Tennessee, USA).

    Autor głośnej książki „The End of Secularism” (2009). Laureat (2011) prestiżowej nagrody Michael Novak Award przyznawanej przez Acton Institute. 

  • doktor teologii, od 2015 r. egzorcysta diecezji San Severo i archidiecezji Foggia

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem