sobota, 29 lipiec 2017 06:01

Reiki w świetle dokumentu episkopatu USA

Napisał

Podkreśla się, że reiki jako dawna tradycja naturalnego uzdrawiania nie ma charakteru religijnego. Tymczasem, Jak zaznacza dokument episkopatu USA, ma ona pewne aspekty religijności i jest światopoglądem o charakterze monistycznym i panteistycznym, mającym genezę w religiach wschodnich.

Reiki (jap. uniwersalna energia życia) jest to praktyka inicjacyjna i okultystyczna przedstawiana oględnie jako naturalna technika relaksacyjna, terapeutyczna i uzdrowicielska; systemy naturalnego uzdrawiania opierające się na idei uniwersalnej energii, która jest niezbędna do życia i przenika wszystkie żywe organizmy („Religia. Encyklopedia Religii”, PWN, Warszawa 2003).

Ostatnio zmieniany sobota, 29 lipiec 2017 12:04
ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 36 pozycji


Powered by JS Network Solutions