poniedziałek, 02 styczeń 2017 15:21

Walka duchowa

Napisał

Walki duchowe wygrywa się czujnością i pokorą serca, ale zawsze przy pomocy łaski Bożej.

Aby wygrywać walkę duchową, potrzebujemy konkretnej wiedzy na temat tego, czym ona jest, jak wygląda na poszczególnych etapach życia i jak się zachować, kiedy jej doświadczamy. Jest ona czymś dynamicznym i ma na nią wpływ wiele czynników. Im więcej o niej wiemy, tym lepiej, ponieważ jesteśmy w stanie się w niej poruszać.

Spocząć w Stwórcy

Bóg stworzył nas dla siebie. Celem życia człowieka jest spocząć w Stwórcy. Gdy jesteśmy w Bogu, wtedy osiągamy pokój serca, spełnienie pragnień, wtedy tak naprawdę żyjemy. Bóg pragnie cię mieć w swoim sercu po to, byś był szczęśliwy. On nie ma w tym żadnego innego interesu, by mieć cię przy sobie. On jest miłością i wszystko, co czyni, jest miłością. Jeśli Bóg pragnie, byś był przy Nim, to wie, że tylko przy Nim możesz być szczęśliwy, pełen pokoju, tylko przy Nim możesz żyć.

W związku z walką duchową trzeba pamiętać o tym, że oprócz Boga istnieje nieprzyjaciel, który nienawidzi Stwórcy i tego wszystkiego, co Bóg kocha. Tym wrogiem jest diabeł. On nienawidzi także człowieka, ponieważ Bóg szczególnie go umiłował. Walka duchowa toczy się tak naprawdę między diabłem a Bogiem, ale jej „terenem” jest człowiek, którego Bóg ukochał. W walce tej oddziałują na nas dwa głosy – jeden pochodzi od Boga i zaprasza do świętości, drugi jest głosem diabła, który próbuje nas zrazić do Boga i pokazać Go w niekorzystnym świetle po to, by człowiek Go porzucił. Diabeł wygrywa walkę duchową wtedy, gdy człowiek podejmuje decyzję: Nie chcę Boga, chcę być poza Nim, chcę być sam. Bóg wygrywa walkę duchową, która toczy się w naszym życiu, gdy człowiek podejmuje decyzję: Chcę Boga, moje życie składam w Jego rękach.

W Liście św. Pawła do Rzymian pojawiają się takie słowa: Dostąpiwszy więc usprawiedliwienia przez wiarę, zachowajmy pokój z Bogiem przez Pana naszego Jezusa Chrystusa (Rz 5, 1). To jest celem naszego życia – zachować pokój z Bogiem przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, ponieważ ten pokój pozwala wygrać walkę duchową!

Czym natomiast jest pokój między ludźmi? Stanowi on właściwą, prawidłową relację, pełną miłości, otwartości, zrozumienia, bezpieczeństwa. Pokój jest takim stylem relacji, który daje największą wolność obydwu stronom. Jeśli między dwójką ludzi obecny jest pokój, są oni bezpieczni, a ich relacja wzmacnia ich życie. Pokój między mężem i żoną unosi, dodaje sił, pozwala wesprzeć się na tej drugiej osobie. Podobnie jest z Bogiem – On zaprasza nas do tego, byśmy zachowali z Nim pokój po to, by wygrać walkę duchową.

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 styczeń 2017 15:14
Ks. Krzystof Kralka SAC

dyrektor Pallotyńskiej Szkoły
Nowej Ewangelizacji
i moderator generalny wspólnoty
„Przyjaciele Oblubieńca”


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem