czwartek, 03 październik 2013 23:40

Egzorcyzmująca moc różańca

Napisał

Znaczenie Różańca w walce duchowej wyjaśnia papieski List Apostolski Rosarium Virginis Mariae z 16 października 2002 roku, w którym „Maryjny papież” Jan Paweł II wyjaśnił sens wprowadzenia do znanych już powszechnie i rozważanych w Kościele tajemnic różańcowych nową część, obejmującą „Tajemnice światła”. 

Papież nie tylko ogłosił Rok Różańca (od października 2002 r. do października 2003 r.), ale przedstawił też bogatą historię tej modlitwy oraz jej znaczenie dla Kościo¬ła i życia duchowego każdego chrześci¬janina. Mając na uwadze zwłaszcza rolę rodziny, Ojciec Święty wyraźnie stwierdził, iż od losów poszczególnych rodzin zależą losy całego społeczeństwa. Dlatego bł. Jan Paweł II apelo-wał o powrót do Różańca w rodzinach chrześcijań¬skich, gdyż modlitwa ta jest skuteczną pomocą, by za¬pobiec zgubnym następstwom pojawiających się kry¬zysów, które dotykają także rodzinę (RVM 6).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:00
ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 33 pozycje


Powered by JS Network Solutions