czwartek, 03 październik 2013 23:40

Egzorcyzmująca moc różańca

Napisał

Znaczenie Różańca w walce duchowej wyjaśnia papieski List Apostolski Rosarium Virginis Mariae z 16 października 2002 roku, w którym „Maryjny papież” Jan Paweł II wyjaśnił sens wprowadzenia do znanych już powszechnie i rozważanych w Kościele tajemnic różańcowych nową część, obejmującą „Tajemnice światła”. 

Papież nie tylko ogłosił Rok Różańca (od października 2002 r. do października 2003 r.), ale przedstawił też bogatą historię tej modlitwy oraz jej znaczenie dla Kościo¬ła i życia duchowego każdego chrześci¬janina. Mając na uwadze zwłaszcza rolę rodziny, Ojciec Święty wyraźnie stwierdził, iż od losów poszczególnych rodzin zależą losy całego społeczeństwa. Dlatego bł. Jan Paweł II apelo-wał o powrót do Różańca w rodzinach chrześcijań¬skich, gdyż modlitwa ta jest skuteczną pomocą, by za¬pobiec zgubnym następstwom pojawiających się kry¬zysów, które dotykają także rodzinę (RVM 6).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:00
ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem