czwartek, 03 październik 2013 23:13

Chóralne "TAK" mówione Bogu

Napisał
Każda modlitwa – niezależnie czy ustna, czy myślna – powinna być modlitwą wewnętrzną. W modlitwie wewnętrznej chodzi o „rozumienie Boga sercem”, o ukształtowanie w sobie „nowego serca” i o chwalenie Boga nie ustami, ale całym sobą.

 

Moją uwagę w dzieciństwie przykuła postawa zaufania moich rodziców względem Boga. Prawie zawsze gdy znajomi umawiali się z nimi na następne spotkanie za pewien określony czas, ich odpowiedź brzmiała: Jak Bóg pozwoli…, Jak Bóg da…, Jeśli się Bogu spodoba… I nie były to zwroty zwyczajowe. Podczas pacierza wieczornego matka prosiła dobrego Ojca, by chronił rodzinę przed chorobą i wszelkim złem, a dzieci zachował przed zabłąkaniem i utratą wiary. Modlitwa moich rodziców była zawsze świadectwem ich miłości i wiary w Bożą dobroć. Skuteczność modlitwy chrześcijańskiej nie zależy od sposobów i technik, ale od świadomości, z Kim rozmawiamy, a także od postawy uległości wobec woli Bożej. O tym mówił Chrystus wielokrotnie, wskazując na wiarę w Miłującego Boga i na pokorę jako fundamentalne wartości modlitwy.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 09:59
ks. prof. Krzysztof Guzowski

profesor teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założyciel wspólnoty kontemplacyjnej Słudzy Ducha Pocieszyciela, rekolekcjonista propagujący nabożeństwo do Ducha Świętego 


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • Polska dziennikarka mieszkająca na stałe w Japonii. 

  • Reporter, eseista, dziennikarz, producent i publicysta Grzegorz Górny jest założycielem znanego katolickiego kwartalnika “Fronda”, w którym pełni także funkcję redaktora naczelnego. Od wielu lat zaangażowany jest w produkcję wielu cykli telewizyjnych na takich stacjach jak TVP1, TVP2, TVP Polonia i TVP Historia. Książki, które wyszły spod jego pióra, tłumaczone są na wiele języków (m.in. angielski, bułgarski, słoweński i węgierski) i zyskują popularność na całym świecie. Grzegorz Górny został odznaczony Rycerskim Krzyżem Zasługi przez prezydenta Węgier. Jego felietony ukazują się regularnie na stronie internetowej portalu wPolityce.pl, gdzie dzieli się ze swoimi czytelnikami przemyśleniami dotyczącymi  m.in. sytuacji politycznej w Polsce i na świecie, a także porusza tematy związane z kościołem katolickim. Obecnie prowadzi także Klub Trójki na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

    Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów branży dziennikarskiej, księgarskiej i filmowej. Wśród jego najważniejszych statuetek wyróżnić można np. nagrodę SDP im. J. Zielińskiego, Grand Press i Feniksa.

  • teolog, konsultant ds. sekt i ruchów religijnych

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem