czwartek, 07 styczeń 2016 22:34

UFO zjawisko i interpretacje

Napisał

Termin „UFO” (ang. Unidentified Flying Object – niezidentyfikowany obiekt latający) początkowo używany był w ochronie przeciwlotniczej. Mimo to na stałe wszedł do słowników współczesnych.

 

Termin „latający spodek” został utworzony przez amerykańskiego biznesmena Kennetha Arnolda, który 24 czerwca 1947 r. podczas lotu prywatnym samolotem ujrzał 9 lśniących dysków w pobliżu góry Rainier (stan Washington). Dziennikarzom opowiadał, że obiekty poruszały się niczym spodek puszczony na wodę.

Życie poza Ziemią

Stare kroniki japońskie informują, że 27 października 1180 r. świetlisty przedmiot, określany jako gliniane naczynie, obleciał wokół pewną górę w prowincji Kii, a następnie przeleciał nad górą Fukuhara. Po chwili zniknął z oczu obserwatorów. W 1361 r. pisano o obiekcie, który kształtem przypominał bęben, a jego średnica miała dochodzić do 10 metrów. Wyłonił się on nagle ze śródlądowego jeziora w zachodniej Japonii. W średniowiecznej relacji czytamy: Pewnego dnia mnisi z Clonmacnoise [w Irlandii – red.] zebrali się w kościele, gdy nagle ujrzeli nad głowami statek płynący w powietrzu jak po morzu. Kiedy załoga statku ujrzała zgromadzenie i zamieszkały obszar w dole, spuściła kotwicę, która opadła na posadzkę kościoła, gdzie chwycili ją mnisi. Ze statku wyszedł człowiek, spłynął aż do kotwicy, a księża ciągnęli go w dół. „Na miłość boską, puśćcie mnie, bo mnie utopicie!” – krzyknął. Potem popłynął z powrotem w górę, zabierając kotwicę. O skali popularności wiary w życie pozaziemskie świadczy psychoza powstała w USA po wyemitowaniu w 1938 r. słuchowiska Orsona Wellesa, zrealizowanego na podstawie książki H.G. Wellsa „Wojna światów”. Rzecz dotyczyła najazdu Marsjan na Ziemię W połowie 50. lat XX w. doniesienia o UFO stały się bestsellerami. Najgłośniejsza była relacja George’a Adamskiego, który twierdził, że spotkał przybyszów z Wenus na pustyni kalifornijskiej i zwiedził bazy UFO na Księżycu. Adamski był emigrantem polskiego pochodzenia. Szybko zainteresował się okultyzmem i spirytyzmem. Po rzekomym kontakcie z kosmitami stał się niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych.

Najnowsze od ks, prof. dr hab. Andrzej Zwoliński


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • kapłan diecezji białostockiej, doktor teologii moralnej (Uniwersytet Papieski na Lateranie), były egzorcysta i wykładowca na Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku, kapelan hospicjum

  •  

    dziennikarka katolicka, teolog, historyk, doktorantka z zakresu teologii biblijnej na UP JPII w Krakowie.

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem