wtorek, 30 czerwiec 2015 23:59

Masturbacja błędne koło destrukcji

Napisał

Dzisiejszy świat pełen jest pokus seksualnych: telewizja, Internet, magazyny dla mężczyzn, moda, która preferuje kuszące stroje. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że uwikłanie w nieczystość otwiera drzwi Szatanowi.

 

Brak poczucia wartości oraz celu w życiu powoduje, że czujemy lęk i strach. Uciekamy od problemów, zamiast je rozwiązywać. Niekiedy nie chcemy też wziąć odpowiedzialności za swoje życie. Z kolei pycha sprawia, że stajemy się pępkiem świata. Neguje ona posłuszeństwo Bożemu słowu. Na przykład nie bierzemy na poważnie tych oto słów Chrystusa: A Ja wam powiadam: każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa (Mt 5, 28). Co więcej, erotyczne myśli i fantazje są jak ziarna, które zasiewają w nas napięcie seksualne. Trzeba je rozładować. Wynikiem tego staje się masturbacja. Gdy człowiek uzależnia się od zachowań seksualnych (np. masturbacji, pornografii), wpada w błędne koło autodestrukcji (a także destrukcji bliskich). Spada u niego poczucie własnej wartości. Podobnie obniża się pewność siebie. Coraz bardziej odczuwalna staje się pustka wewnętrzna, a egocentryzm zaczyna powoli przenikać wszystkie wymiary życia. Często pojawiają się również próby obarczania innych winą za ten stan. Nierzadko wydaje mu się, że problem zawsze leży gdzieś indziej, poza nim. Człowiek zdominowany przez grzech jest również bardzo wrażliwy (nadwrażliwy) na swoim punkcie. Nie znosi krytyki. Aby zrekompensować sobie poczucie winy, staje się coraz bardziej dumny, pyszny, arogancki i samolubny. Problem dodatkowo pogłębia fakt, iż masturbacja z natury jest działaniem całkowicie skoncentrowanym na sobie.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:38

Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

  • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
  • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
  • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
  • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem