Gender - ideologiczna pułapka

O Gender piszą już wszyscy. I wynika z tego oczywisty wniosek – istniała potrzeba aby Miesięcznik Egzorcysta też dorzucił swoje trzy grosze. Nie miejmy złudzeń: rzecz nie leży w nazwie, chodzi o pewne działania, które możemy nazwać ofensywą genderową (w skrócie gender) lub ptysiaczek. Lecz w powszechnym uzusie przyjęła się ta pierwsza nazwa i kiedy jej używamy, wszyscy wiedzą o co naszym autorom i redaktorom chodzi.

Tym bardziej, że jak można wyczytać w tekstach Głębia intelektualna Gender oraz Gender – filozofia czy ideologia, trudno jest żywić złudzenia co do tego, że jest to neutralna światopoglądowo i oparta tylko na akademickich analizach gałąź wiedzy. Jeżeli już gałąź to mocno spróchniała, i biada temu, kto będzie chciał mieć w niej wsparcie (także duchowe). Więcej tam nauczania jak pokonać przeciwnika niż jak poznać świat. A sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że coraz częściej tym przeciwnikiem okazuje się Kościół i Jego nauczanie.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości to warto aby przeczytał tekst Ludwiki Filipowicz: Agresja Gender uderza w rodzinę. Oraz informacje na temat tego jak na inne kraje oddziaływała w przeszłości rewolucja seksualna. (Bolszewicka rewolucja seksualna oraz Krótka historia rewolucji seksualnej w Niemczech). Lecz jest to tylko element szerszej ofensywy mającej na celu podporządkowania ludzi ludziom dzierżących rządy (nie tylko dusz). Mówi o tym w wywiadzie Seks narzędziem sterowania doktor Michael Jones, autor ważnej książki Libido dominandi. Tak zwane wyzwolenie seksualne i rewolucja seksualna de facto podporządkowuje ludzi władzom, żyjąc w grzechu stajemy się niewolnikami. A niewolnika łatwo jest sobie podporządkować. 

O takich metodach seksualizacji – będących w rzeczywistości metodami deprawacji - mówi w kolejnym wywiadzie ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz TCh. W wychowaniu opierającym się na seksualizacji ginie miłość a pozostają tylko odruchy i popędy. Zatem – mówi ksiądz Bortkiewicz – nie chodzi bynajmniej o równość płci, wbrew temu co deklarują zwolennicy gender. Metody wychowania propagowane przez ten ruch budzą sprzeciw nie tylko ludzi Kościoła, lecz także specjalistów, którzy deklarują się jako liberałowie i niewierzący.

Ale należy zwrócić uwagę, że pisząc o zagrożeniu mówimy także o pięknie i nadziei. Tekst Sławomira Zatwardnickiego o dziewictwie Matki Boga oraz Juliusza Gałkowskiego na temat fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej mówią nam o pięknie Bożego dzieła i mocy jego przepełnionego miłością planu Zbawienia. 

Na świecie jest wiele piękna i nie warto marnować życia na ideologie, które tak naprawdę nic nam nie dają. I w tym leży zło i zagrożenie jakie podsuwa nam Gender. Nie należy się przejmować kpinami i kpinkami liberalnych i pseudo-postępowych środowisk.

Wybierając dobro, piękno i prawdę wybieramy Boga.  A pozytywach tego wyboru możecie Państwo przeczytać w tekstach (tych wymienionych i niewymienionych w tym tekście, a znajdujących się w marcowym numerze Miesięcznika Egzorcysta.

 

Juliusz Gałkowski

historyk sztuki, publicysta, bloger


Drodzy Czytelnicy,

okladka E099 1120

wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie! Temat nowego numeru „Miesięcznika Egzorcysta to Śmierć - brama do życia. Zakupów możesz dokonać w naszej księgarni internetowej MONUMEN.PL

Polecamy

 • najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta”, również w wersji cyfrowej.
 • prenumeratę „Miesięcznika Egzorcysta” w wersji papierowej lub cyfrowej
 • duży wybór książek oraz archiwalne numery miesięcznika, także w wersji cyfrowej oraz
 • dewocjonalia.

Nie musisz wychodzić z domu. „Miesięcznik Egzorcysta” i książki prześlemy na Twój adres.

Bądźmy razem

Zespół „Miesięcznika Egzorcysta”

Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

 • teolog biblista, doktorant na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie

 • socjolog, adiunkt w Katedrze
  Nauk Społecznych
  Uniwersytetu Medycznego
  w Poznaniu

 • monfortanin, rekolekcjonista, katecheta, kapelan w Akademii Wojskowej w Zagrzebiu. Posługuje w Legionie Maryi. Koordynator archidiecezjalny Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie

Już 67 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem